image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В державні свята в центрі уваги — воїни АТО

14:42 26.08.2015

День Незалежності та День Державного Прапора України в Мелітопольському районі відзначили патріотичним автопробігом та урочистими заходами.

Вже другий рік поспіль українці зустрічають свято у досить нелегкий час, коли на сході країни точаться бої. Тож почесними гостями районного свята, яке відбулось 21 серпня у великому залі райради, стали учасники антитерористичної операції. 9 воїнів під час урочистостей отримали нагрудний знак «Учасник АТО». Хлопці зазначають, що вони впевнені в перемозі над російськими найманцями.
— Як би важко нам не було, я впевнений, що ми переможемо. Там зустрічав зовсім молодих хлопців, які нічого не бояться та готові боротися до кінця, — вважає командир відділення 93-ої бригади Олексій.
Присутні на урочистостях зазначили, що за останній час їх ставлення до свята незалежності кардинально змінилося.
— Це свято для нас стало більш значущим, тому що загострилося розуміння того, що ти українець, що ти живеш в Україні, що ти патріот. Сьогодні з’явилася необхідність не просто любити країну. А й стати на її захист, — зазначила голова районної орга-нізації ветеранів війни, праці та дітей війни Тамара Селезньова.
Волонтер Світлана Алєксєєва розповіла, що з минулого року День незалежності — це особливе свято, це біль і водночас гордість за українських військових, які зараз знову стоять на захисті територіальної цілісності країни.
Вітаючи мешканців району зі святом, голова Мелі-топольської районної ради Олександр Мордик зазначив, що, незважаючи на складнощі, наша країна розвивається та має потенціал, щоб стати дійсно сильною державою. Голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул подякував воїнам АТО за їх внесок у незалежність України та привітав усіх зі святом. Вітаючи один одного, учасники урочистостей зичили всіляких благ, та головними стали побажання миру, якого так не вистачає нашій країні.
На святі майбутнім першокласникам, батьки яких беруть участь в антитерористичній операції, були врученні шкільні портфелі. Також вшанували шістнадцятирічних мешканців району, яким вручили паспорти громадянина України. Молодь же в свою чергу присягнула на вірність Державі.
Обласні та районні нагороди отримали працівники структурних підрозділів райради та райдержадміністрації, районних установ, а також волонтери, які з початку антитерористичної операції надають активну допомогу українській армії. Директору комунального підприємства «Райсількомунгосп» Людмилі Єфімовій вручили орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» третього ступеня.
По завершенні святкування Дня незалежності районні очільники разом з воїнами АТО поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку у Мелітополі. Потім вони разом з учасниками автопробігу вирушили до села Нове, де відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора. В своїй промові в Новому Олександр Мангул та Олександр Мордик висловили думку, що прапор — це головний державний символ для українців, який супроводжує їх під час головних подій у житті. А для військових прапор став справжнім оберегом. З вітальними словами до присутніх на святі звернувся Новенський сільський голова Валентин Бутенко. Він побажав здоров’я та мирного неба. Протягом всіх урочистостей їх учасники неодноразово згадували подвиг воїнів АТО. Пам’ять про загиблих героїв та мирних мешканців присутні вшанували хвилиною мовчання. 23 та 24 серпня урочистості з нагоди свят також відбулися на території всіх населених пунктів району.