image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Унікальний досвід «Побратима»

11:29 17.09.2015

За півроку майже 170 демобілізованих учасників антитерористичної операції отримали безоплатну правову та психологічну допомогу в Мелітопольському «Центрі взає-модопомоги «Побратим». З них 59 воїнів АТО, що призивались з Мелітопольського району.

В нагоді став досвід іноземних  спеціалістів
Про це розповіли активісти організації, які допомагають військовим та їх сім’ям пристосуватися до реалій мирного життя.

Координатор проекту «Центр взаємодопомоги «Побратим» Світлана Алексєєва зазначила, що робота центру для області є унікальною. Активісти підкреслюють, що від ідеї до втілення проекту у життя їм довелося пройти чималий шлях. Ще влітку 2014 року волонтери, які спілкувалися із демобілізованими воїнами АТО, спробували дізнатися про програми реабілітації тих, хто побував на війні. Зрозумівши, що поки єдиної системи підтримки в країні немає, вони взялися до справи. Тоді ніхто ще не розумів, що і як робити, тому довелося вивчати досвід закордонних спеціалістів з соціальної реабілітації та адаптації учасників бойових дій.
У лютому цього року центр розпочав роботу з надання юридичної і психологічної допомоги демобілізованим воїнам та їх родинам. Для роботи установи волонтери використали власне приміщення. За словами Світлани Алексєєвої, особлива увага приділялась підбору добровольців, які запрошувались до спів-праці.
Воякам, які приходили із зони АТО, було нелегко оформити всі необхідні пільги. Та спільна робота волонтерів і юристів поступово дала свої результати.
— Наразі нарікань на роботу соціальних служб як міста, так і району у нас немає, отримання пільг в цілому проходить без проблем, — підкреслює координатор проекту.
Це підтверджує і демобілізований учасник АТО Артем Антошкін. Колись військово-службовець звернувся до установи, де йому допомогли оформити всі необхідні пільги, а тепер демобілізований і сам підтримує побратимів у центрі. Частково вдалося вирішити й найбільшу проблему — виділення земельних ділянок звільненим з військової служби бійцям. Зараз сформовано реєстр земель, які передбачено для цих цілей.

Продовження статті читайте у газеті «Новий день» від 19.09.2015 (стор. 15)