image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Реальна турбота про переселенців

IMG_1704В Мелітопольському районі проживають 311 внутрішньо переміщених осіб, із них 140 належать до числа працездатних. Про це розповів директор Мелітопольського районного центру зайнятості Олександр Темних під час чергової зустрічі за «круглим столом» з представниками районного центру зайнятості, головами селищної та сільських рад, керівниками районних підприємств.

«На сьогодні на обліку у районному центрі зайнятості перебувають шість переселенців. З кожним із них я персонально зустрічався, розмовляв. І вони мені відповідали, що працювати хочуть, але їх щось стримує», — підкреслив Олександр Темних.
Заступник голови райдерж-адміністрації Ольга Станчевська підкреслила, що Запорізька область ввійшла до складу основних регіонів, які приймають вимушених переселенців. «З моменту початку АТО на Сході України до Мелі-топольського району прибули понад 900 переселенців. Тож наше з вами сьогодні завдання — скоригувати всі дії відповідних служб, централізувати їх і створити все, щоб забезпечити соціальний захист внутрішньо переміщених осіб».
При обговоренні теми особливу увагу привернуло питання про те, як зацікавити роботодавців у працевлаштуванні вимушених переселенців. Йшла мова і про програму компенсації витрат роботодавця на оплату праці, яка почала діяти нещодавно. Олександр Темних розповів, що компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб складає не вище середнього рівня заробітної плати та на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців.
Досвідом співпраці з районним центром зайнятості щодо працевлаштування безробітних-переселенців поділилися роботодавці Мелітопольського району. Також у роботодавця є можливість відрядити переселенця на навчання.
«Так, діє система компенсації витрат роботодавця строком не менше ніж на дванадцять календарних місяців на перепідготовку та підвищення кваліфікації переселенців. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб».
До того ж зареєстрований безробітний переселенець має право на компенсацію транспортних витрат на переїзд до місця працевлаштування.
«Переселенець має право на компенсацію фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування, а також витрат для проходження за направленням попереднього медичного та нарколо-гічного огляду».
Такі зустрічі за «круглим столом» допомагають роботодавцям орієнтуватися у новій законодавчій базі та працевлаштовувати переселенців за всіма сучасними вимогами.