image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Резерв податківців — боротьба з тіньовою зайнятістю

04_023319_2Завдяки співпраці платників податків та Ме-літопольської об’єднаної податкової інспекції, за 10 місяців 2015 року до місцевого бюджету Мелітопольського району надійшло більше 56 мільйонів гривень. Про це повідомила заступник начальника Мелітопольської ОДПІ Тетяна Кисельова.

— Традиційно підбиваючи підсумки певного періоду, податкова інспекція звертається до мешканців м. Мелітополя та Мелітопольського району з тими показниками, з якими вона переходить черговий рубіж. Завершилися 10 місяців 2015 року, і ми констатуємо те, що показники за звітний період виконані, деякі навіть перевиконані. Загальний фонд місцевого бюджету Мелітопольського району виконаний на 118,5 % від тих показників, на які ми очікували. Зібрано 56 млн. 736 тис. грн.
Серед платежів питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб, сплата за землю, єдиний податок та акцизний збір з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
— Податок на доходи фізичних осіб складає 26 млн. 839 тис. грн. за 10 місяців поточного року. Основними резервами з податку на доходи фізичних осіб є боротьба з тіньовою зайнятістю та заробітна платня у конвертах. Наша служба працює у напрямку добровільної сплати, у роз’ясненні законодавства. Але не все йде гладко. Фахівці інспекції зафіксували випадки несплати податку на доходи фізичних осіб.
— В нас є факти ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб, які зафіксовані нашою контрольно-перевірочною службою. Застосовані штрафні санкції, люди притягнуті до відповідальності.
Також одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів району є плата за землю, яка складається з земельного податку та орендної плати.
— На сьогодні у нас зібрано 9,5 млн. грн. за 10 місяців поточного року. Зокрема, 900 тис. грн. за жовтень. Строк сплати земельного податку та оренд-ної платні з громадян визначений як 30 серпня 2015 року. Ми вже неодноразово зверталися до мешканців міста та району з питанням: у кого є зареєстровані договори оренди або земля у власності — сплатити необхідну суму за повідомленням Мелітопольської ОДПІ.
Тому співробітники податкової служби наразі працюють над недоїмкою зі сплати за землю.
За звітний період у скарбницю місцевих бюджетів надійшло 4 млн. 200 тис. грн. єдиного податку.
— За жовтень до місцевої скарбниці надійшло 780 тис. грн. Податки надходять згідно з законодавством, в становлені строки. Тут ніяких додаткових резервів немає, а громадяни, які обрали спрощену систему оподаткування, повинні не забувати про своєчасну сплату. У разі протилежного — штраф 50 % від ставки єдиного податку.
Непогані результати з надходження акцизного податку — 6 млн. 666 тис. грн.
— На кінець 2015 року ми виходимо із хорошими результатами, виконуємо очікувані надходження від податківців. Але вкотре звертаємося до суб’єктів підприємницької діяльності Мелітопольського району, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, — придбати ліцензію та касовий апарат. Сплата акцизного податку 100% йде в місцеві бюджети сільських рад.
Працівники Мелітопольської податкової інспекції звертаються до платників податків з проханням сплачувати податки і збори вчасно та у повному обсязі.