image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Власники розкішних автомобілів поповнили місцевий бюджет

04_023319_2З початку року власники розкішних легкових автівок до 5 років і понад 3-літровими двигунами сплатили майже 1 мільйон 650 тисяч гривень транспортного податку, що на 8 % більше за очікувані показники.

За словами начальника Мелітопольської ОДПІ Валерія Літинського, станом на початок листопада цього року в Мелітопольській ОДПІ нараховується 71 платник транспортного податку, з них: 10 юридичних осіб та 61 фізична особа.

Фахівці Мелітопольської ОДПІ нагадують, що відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року №71-VIII в Україні запроваджено податок на майно, у складі якого передбачено транспортний податок. Ставка податку для легкових авто з об’ємом двигуна понад 3 000 куб.см. та строком використання до п’яти років – 25 тисяч гривень в рік. Транспортний податок сплачується у строки, встановлені п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ, а саме:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.