image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Виплата зарплати у «конвертах» — тягар для суспільства

04_023319_2Ситуація з тіньовою зайнятістю та зарплатою не влаштовує ні державу, ні роботодавців, ні тим більше найманих працівників. Головна небезпека не лише в тому, що бюджет недоотримує кошти, а в тому, що найбільші втрати несуть самі громадяни, погоджуючись працювати на умовах неофіційних трудових відносин.

Працівники Мелітопольської ОДПІ продовжують виявляти використання праці незареєстрованих найманих працівників, виплату заробітної плати «в конвертах», або в розмірі, нижчому від встановленого законодавчого мінімуму. Систематично проводяться заходи з суб’єктами підприємницької діяльності щодо правильності та повноти нарахування ними та перерахування до бюджетів податку на доходи з фізичних осіб.

Як зауважив начальник Мелітопольської ОДПІ Валерій Літинський, виплата заробітної плати «в конвертах», прийняття на роботу з «випробувальним терміном» без нарахування за цей час заробітної плати, оформлення з неповним робочим днем при фактичному відпрацюванні повного робочого дня — тягар для нашого суспільства, який тягне за собою велику кількість негараздів. Заниження реальних доходів, нелегальна зарплата, яка виплачується громадянам, відіграють негативну роль в наповненні бюджетів, зменшенні нарахувань пенсій в майбутньому.

Фахівці Мелітопольської ОДПІ вкотре звертаються до мешканців міста та району з проханням вимагати від роботодавців прозоро і чесно виплачувати заробітню плату і не погоджуватися на зарплату « в конвертах». Працівники повинні пам’ятати, що кожна гривня податку з заробітної плати йде не тільки до бюджетів, але й впливає на соціальну сферу та добробут вашого міста, селища тощо.