image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мрія дитинства — справа на все життя

Нещодавно в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулося знайомство з роботами досвідченої майстрині-вишивальниці  з села Новобогданівка Алли Широян.

В її творчості відобразилось, мабуть, все її складне і нелегке життя.  Народилася 28 червня 1932 року в м. Севастополі в сім’ї військово-службовця. Дівчина змалку почала цікавитися вишивкою. Вона  перші уроки рукоділля взяла у своєї сусідки. Але мирні захоплення перервала війна. В 1943 році сім’ю Алли Володимирівни евакуювали на Урал в м. Свердловськ.

Перші серйозні кроки в творчості Алла Широян робила  вже в Україні, з моменту, коли сім’я повернулася в Запорізьку область після евакуації. З 1959 року Алла Володимирівна мешкає в с. Новобогданівка.

— Я люблю вишивати ікони, квіти та весільні рушники. Мене надихає любов до улюбленої справи. Всі роботи для мене дуже пам’ятні, — розповідає Алла Широян.

Талановита майстриня представила на огляд аудиторії 137 робіт, серед яких: картини, серветки, наволочки на подушки, вишиванки. А найбільше весільних рушників. Кожна вишивка сповнена яскравими барвами та національним смаком. Директор Мелітопольського краєзнавчого музею Лейла Ібрагімова зізналася, що Алла Широян довго йшла до презентації на рівні міста, та попри всі вагання, в неї все вийшло.

— Сьогодні наш музей ожив яскравими кольорами, вдихнув у нас життя, переніс нас в літо. І я цьому дуже радію. Дякую Аллі Володимирівні за цікаві роботи. Бажаю міцного здоров’я та натхнення на довгі літа.

До того ж Алла Широян в своєму поважному віці веде активну громадську діяль-ність.

— Без Алли Володимирівни не можна уявити ж одного свята. Вона протягом 20 років виступала в складі народного хору «Мрія» в селі Новобо-гданівка.  Часто брала участь в обласних, районних заходах, в рідному селі. Провела кілька персональних виставок в Терпінні та Мирному. Сьогодні її творчі доробки тішать і рідних, і друзів. Ми пишаємося тим, що ці роботи, нарешті, побачать всі мелітопольці, — підкреслив Новобо-гданівський сільський голова Дмитро Хлистун.

Виставка робіт Мелітопольської майстрині триватиме до кінця грудня 2015 року.