image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Рахувати гроші треба без помилок

Як розрахуватися за газ тим, хто має субсидію, та до якого числа треба сплачувати за послуги спожитого газу? Ці та інші питання були внесені 9 грудня до порядку денного депутата та навчання сільських голів. Спільне засідання пройшло за участю очільників району (на фото).

Особливості використання субсидій

Про особливості сплати обов’язкового платежу отримувачем житлової субсидії розповіла спеціаліст дочірнього підприємства ПАТ «Мелітопольгаз» Наталія Калашникова.

— На сьогодні громадяни повинні розрахуватися за використане блакитне паливо до 10 числа місяця, який іде за звітним. Інакше — набігатиме пеня, яка зростатиме з кожним простроченим днем. Всім відомо, що розрахунок субсидій проводиться за нормами. Ми знаємо, що норми завжди вище фактичного споживання газу. А, враховуючи тяжкі жовтень та листопад, високу ціну на газ — населення економить. Як результат — на особових             рахунках у наших абонентів великі суми переплат за рахунок субсидій. Тим паче, баланс на особовому рахунку у споживача формується з фактичного щомісячного споживання. Спеціалісти нашої установи наполягають на тому, що необхідно в кінці місяця вносити показники лічильника у абонентську книжку. Особливість оплати при наявності субсидії полягає в тому, що в разі, якщо сума перера-хованого платежу субсидії буде меншою від суми за фактично використаний газ, то слід доплатити цю різницю. Якщо ж сума субсидії перевищила суму нарахувань за газ, то в цьому місяці абонент може не платити. Але в такому разі він повинен обов’язково зателефонувати нам і повідомити дані, яку кількість кубів він використав. Або занести всі розрахунки у абонентську книжку і написати суму за газ — одну гривню, оплативши її.

Начальник відділу прийнятих рішень управління соціального захисту населення РДА Інна Морозовська розповіла про спрощену систему оформлення житлової субсидії. Для її отримання громадянам необхідно подати заяву та декларацію про доходи. Кожного місяця за призначенням субсидії звертається близько 1000 людей. Наразі в роботі — п’ять з половиною тисяч заяв від мешканців.

Про формування бюджетів

Начальник районного управління фінансів Наталія Супрун ознайомила новообраних депутатів з загальними принципами формування бюджету в цілому та з перспективами на 2016 рік. Посадовець зазначила, що наразі в бюджеті району залишається 60 % податку на прибуток. Крім цього, від держави район отримує базову дотацію, субвенцію на медицину та освіту. А у сільських радах району залишаються непогані гроші з акцизного податку. Але прогнози ще робити зарано, підкреслила посадовець

— Місцеві ради повинні прийняти бюджети на наступний рік до 25 грудня 2015 р. Орієнтуватися вони повинні на державний бюджет, який зазвичай приймається  1 грудня. Але у зв’язку з тим, що він наразі так і не прийнятий, говорити про щось зарано, і ми орієнтуємося на показники цього року.

По закінченню навчання голова райради Олександр Мордик висловив свої думки стосовно порушених проблем, а депутати та сільські голови активно обговорювали актуальні питання.