image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Свято біля ялинки повинно пройти без пригод

В новорічні свята збільшується ризик небезпечних ситуацій, пов’язаних з використанням піротехнічного обладнання. Тому спеціалісти Мелітопольського міськрайонного управління державної служби з надзвичайних ситуацій проводять семінари для запобігання трагічним випадкам. Вони наголошують, що при проведенні масових заходів необхідно дотримуватися певних правил безпеки.

— Напередодні новорічних свят Мелітопольське міськрайонне управління держслужби з надзвичайних ситуацій нагадує про правила пожежної безпеки при проведенні масових заходів або святкувань вдома. Насамперед треба зазначити, що при кількості людей понад 50, у приміщенні, в якому проходять масові заходи, повинно бути два запасних виходи. Перед початком проведення масового заходу, особа, яка відповідальна за це, має оглянути приміщення та обов’язково переконатися в тому, що в наявності є як вогнегасник, так і засіб зв’язку. До того ж необхідно організувати чергування зв’язку. Категорично забороняється перебувати в приміщенні людям більше норми та звужувати проходи. На багатолюдних зібраннях, таких як концерти та спектаклі, не можна користуватися свічками та бенгальськими вогнями, — розповіла головний фахівець відділу цивільного захисту Мелітопольського міськрайонного управління ГУ ДСНС України майор Олена Криворотько.

Як правильно облаштувати приміщення

Невід’ємним атрибутом довгоочікуваних свят є ялинка. Перш ніж встановити вдома лісову красуню, необхідно потурбуватися про те, щоб перебування «гості» було безпечним для мешканців оселі. Щоб уникнути пожежі у вашій оселі під час Новорічних свят, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів або легкозаймистих матеріалів. Прикрашати ялинку можна гірляндами та іншими прикрасами, але вони обов’язково повинні бути сертифіковані. Не слід прикрашати ялинку ватою, марлею та свічками, бо вони можуть легко спалахнути.

Піротехніка — небезпечна та підступна

Ще одну «новорічну небезпеку» складають піротехнічні вироби. В останні роки їх святковий арсенал суттєво поповнився. Перед Новим роком в місті вибухонебезпечна продукція продається просто на дорозі. І це не допустимо. Необхідно купувати виключно ліцензовану продукцію, яку можна придбати лише в спеціалізованих магазинах. Також треба пам’ятати, що користування такими приладами в приміщенні, біля ялинки та житлових будинках категорично забороняється. До того ж, в тому році Мелітопольська міська влада видала розпорядження про мораторій на користування фейєрверками в багатолюдних місцях. Така ситуація збереглася і до цього року — користуватися фейєрверками в місцях скупчення людей не можна.

Ігнорування правил коштує життя

В більшості випадків як доводить  практика, люди нехтують рекомендаціями спеціалістів.

— Мешканці Мелітополя та Мелітопольського ра-йону не звертають увагу на попередження рятувальників, ігнорують елементарні правила пожежної безпеки. Як наслідок — велика кількість випадків загоряння в приватному секторі та багатоквартирних будинках.

Фахівці управління напередодні свят проведуть виїзні рейди по Мелітополю та Мелітопольському району, під час яких розкажуть про правила пожежної безпеки. Вони сподіваються, що це буде не марно і дасть змогу запобігти нещасним випадкам та уникнути загроз для здоров’я і життя людей.