image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Подача заяв на реєстрацію актів цивільного стану через Інтернет

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayiniВідповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 669-р «Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» та наказу Міністерства юстиції України від 27.08.2015 № 1603/5 у міському, Заводському та Хортицькому відділах державної реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції запроваджено пілотний проект щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет.

Цей пілотний проект запроваджено з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання.

Наказом Міністерства юстиції України від 09.07.2015 № 1187/5 затверджено Порядок роботи веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Реєстрація користувачів Веб-порталу здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми, у якій обов”язково вказуються такі данні: прізвище, ім”я по батькові; логін; адреса електронної пошти.

З використанням функціональних можливостей Веб-порталу користувач може:

  1. Заповнити заяву, передбачену законодавством;
  2. Надіслати до відділів державної реєстрації актів цивільного стану скан-копії документів, необхідних для державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін та доповнень до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, у форматі, придатному для роздрукуванню або зчитування цих документів в електронному вигляді;
  3. Здійснити попередній запис на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням зручних дати ічасу;
  4. Оплатити з використанням платіжних систем послуги відділів державної реєстрації актів цивільного стану;
  5. Отримати консультації працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану щодо надісланих через Веб-портал заяв.

 

Повідомлення про результати розгляду заяви надсилається користувачу відповідальним працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану в день їх отримання або не пізніше наступного робочого дня у разі надходження заяви поза робочим часом відділу та відображається в особистому кабінеті.

 

За достовірність даних, поданих до відділів державної реєстрації актів цивільного стану через Веб-портал, відповідає користувач (тобто громадянин).

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану – учасники пілотного проекту розглядають заяви: про державну реєстрацію шлюбу; про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду; про розірвання шлюбу, яке не має дітей; про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України; по зміну імені; про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану; про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян з накладенням електронних цифрових підписів.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану також розглядають заяви фізичних осіб про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за зразками, наведеними у додатках до Правил внесення змін до актових записів, їх поновлення та анулювання.

Фізичні особи, які направили заяви з накладенням електронних цифрових підписів, відповідають за достовірність зазначених відомостей, а також доданих до них відсканованих копій документів.

Строк державної реєстрації актів цивільного стану, розгляду заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання відраховується від дати надходження заяви фізичної особи з накладенням електронного цифрового підпису або дати її підписання особою у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

У 2015 році цією послугою скористалися 32 особи.

 

 

Заступник начальника управління-

начальник відділу державної реєстрації

актів цивільного стану Управління

державної реєстрації Головного

територіального управління

юстиції у Запорізькій області Т.В. Мехтієва