image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Первая волна гриппа: тысячи заболевших

12:34 03.02.2016

FluКоличество ежедневно заболевающих ОРВИ и гриппом в городе не снижается. Медики города ожидают вторую волну вирусных инфекций. В связи с этим школьникам продлили карантин до 7 февраля включительно.

Эпидпорог не перешли

В этом году количество заболевших ОРВИ и гриппом в четыре раза больше, чем в аналогичные периоды прошлых лет. Такие данные статистики привел главный санитарный врач Мелитополя и Мелитопольского района Роман Скляров. Напомним, за 18 недель (13 недель 2015 года и 5 недель 2016 года) в Мелитополе в медицинские учреждения с симптомами острых респираторных вирусных инфекций за медицинской помощью обратились более 18 тысяч человек. Среди них около  45% — дети.

— По данным на 2 февраля, мы имеем один подтвержденный диагноз «грипп», — отметил Роман Скляров, — остальным пациентам поставлен диагноз ОРВИ. Тем не менее, говорить о спаде заболеваемости рано. Мы не исключаем вторую волну заболеваний. На данный момент эпидпорог в городе составил свыше 47%.

Школьные каникулы — под вопросом

В связи с пиком заболеваемости ОРВИ и гриппом, в Мелитополе с 20 января объявлен карантин во всех школах. Напомним, детсады и вузы на карантин не закрывались. По решению комиссии по чрезвычайным ситуациям, карантин в школах города будет продлен до 7 февраля включительно. Дети, которые после зимних каникул успели отучиться только два дня, вынуждены сидеть дома. Однако главная проблема в том, что школьную программу ученикам придется осваивать, занимаясь в усиленном режиме.

В связи с этим возникает вопрос о том, получат ли мелитопольские школьники весенние каникулы или будут отрабатывать за школьными скамьями вынужденный зимний отдых? На этот вопрос редакции газеты «Новый день» ответил начальник городского управления образования Игорь Елисеев:

— Комиссией по вопросам чрезвычайных ситуаций и приказом горуправления образования утвержден график отработки вынужденных каникул. Две субботы в месяц наши дети будут учиться, тем самым догоняя программу. Этот график будет длиться три месяца. Остальные пропущенные дни учителя с учениками будут наверстывать за счет уплотнения учебных графиков. Если с 8 февраля карантин будет продолжен, то тогда мы и будем принимать решение о целесообразности проведения весенних каникул. То есть, если второй волны заболеваний не будет, то каникулы у школьников будут точно.

IMG_8570 [1]В Мелітопольському районі епідпоріг захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції не перевищений, але кількість хворих за січень  у порівнянні з минулим роком зараз значно більша. Про це розповів керівник відокремленого підрозділу «Таврійський міжрайонний відділ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Андрій Мануйленко (на фото). Сплеск захворюваності припав на останній тиждень січня.

— Ми більше, ніж в два рази перевищили захворюваність минулого року. За січень 1191 випадок, найбільший підйом захворюваності за останній тиждень січня. За цей період захворіло 584 людини, тобто 50% від загальної кількості. Були госпіталізовані 46 людей, в п’яти випадках за клінічними показниками був поставлений діагноз грип. Наразі чекаємо лабораторного підтвердження  цих діагнозів, — розповів Андрій Мануйленко. За словами епідеміологів, в 2015 році, коли навчання школярів взимку було обмежено через температурний режим, кількість дітей, які підхопили ГРВІ, була значно меншою.

У зв’язку із цією ситуацією у січні в деяких селах були тимчасово закриті навчальні заклади. Так, була призупинена робота Новгородківської, Яснівської та Травневої шкіл. У Костянтинівській школі «Прометей» заняття були призупинені в декількох класах. В Астраханській ЗОШ не вчилися першокласники. Із дошкільних закладів — не приймали дітей у «Барвінку» Новгородківської сільської ради та в «Орля» Новопилипівської сільської ради. Станом на  1 лютого навчання відновлено у всіх школах та дошкільному закладі «Барвінок», на карантині               залишаються вихованці ДНЗ «Орля». З                    2 лютого тимчасово призупинена робота шкіл у Садовому та Мордвинівці. Андрій Мануйленко також розповів, що в Україні циркулює чотири види грипу, з них велику загрозу для здоров’я населення складає каліфорнійський, або так званий свинячий.

Одним із дієвих захистів від грипу епі-деміологи вважають вакцинацію. Ця процедура повністю від хвороби не вбереже, але завадить тяжким наслідкам. Цього року за кошти районного та обласного бюджетів було придбано 420 вакцин. Щеплення від грипу отримали 100 медиків, 280 вихованців закладів інтернатного типу та 40 педпрацівників.

Епідеміологи констатують, що розповсюдженню небезпечної інфекції сприяють погодні умови.

— Для грипу притаманна температура повітря від 0 градусів до плюсової позначки, якщо деякий час триває морозна погода, вірус відступає, — пояснив Андрій Мануйленко.

За словами спеціалістів, ГРВІ та грип більш розповсюджені восени, взимку та навесні, то ж вони не виключають, що друга хвиля підвищення захворюваності прийдеться на лютий та березень поточного року.