image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Отримання документів за результатом державної реєстрації прав

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayiniЗ 01 січня 2016 року впроваджено нову систему державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Так, громадянам, які надають документи для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, необхідно знати, що Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 та Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-1V (в новій редакції) не передбачена видача Свідоцтв про право власності на нерухоме майно та Витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Так, раніше до набрання чинності зазначеними нормативними актами, за результатами проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, заявник отримував Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за якій сплачував 120 гривень, та, у визначених законодавством випадках, Свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Відтепер, як було зазначено для надання заявнику таких документів, відсутні законодавчі підстави.

Зауважуємо, що відповідно пункту 22 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, після внесення відомостей до Державного реєстру прав державний реєстратор за допомогою програмних засобів ведення цього Реєстру формує інформацію з нього, яка розміщується на веб-порталі Мін’юсту для доступу до неї заявника з метою її перегляду та з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено реєстраційний збір, її завантаження і друк.

Інформація з Державного реєстру прав за бажанням заявника може бути надана у паперовій формі уповноваженою особою суб’єкта державної реєстрації прав, нотаріусом або його помічником з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено реєстраційний збір, шляхом її друку за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав на аркушах паперу форматом А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора. Вартість отримання інформації у паперовому вигляді складає 34 гривні.

Статтю підготована відділом державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області