image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Принцип «екстериторіальності» подання документів

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayiniЗ січня 2016 року процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952 — IV (в редакції від 01.01.2016) (далі — Закон).

Одним із важливих аспектів Закону є ведення принципу «екстериторіальності».

«Екстериторіальність» подання документів.                 передбачає подання

документів для проведення реєстраційних дій, передбачених Законом, будь- яким суб’єктом державної реєстрації в межах компетенції, незалежно від місця знаходження нерухомого майна (реєстраційної справи).

В 2015 році Міністерством юстиції України у деяких областях України були запроваджені пілотні проекти під назвою «Екстериторіальність», які полягали в поданні документів для проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців незалежно від місцезнаходження/місця проживання цих осіб. Відтепер після внесенням змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952 — IV принцип «екстериторіальності» діє по всій території України.

Пунктом 5 статті 3 Закону передбачено, що державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

При цьому державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться нотаріусами незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Такий принцип подання документів було запроваджено для поліпшення умов надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а також надає можливість вільно обирати місце подання документів, вирішує проблему щодо нерівномірного навантаження на державних реєстраторів в різних органах реєстрації.

Стаття підготована відділом державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.