image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Про підсумки роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану Запорізької області за 2015 рік

52529868_ringsПротягом  2015 року робота відділів державної реєстрації актів цивільного стану Запорізької області була спрямована на додержання законності, захисту прав і законних інтересів громадян та держави, належного документального оформлення проведеної державної реєстрації, збереження архівного фонду, формування Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

У 2015 році відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зареєстровано 60570  актів цивільного стану, що на 1643 менше, ніж у  2014 році, в тому числі:

— про народження                      16712

— про смерть                               28066

— про шлюб                                13081

— про розірвання шлюбу             1875

— про зміну імені                            836

Крім того, поновлено втрачених записів актів цивільного стану — 242 / у тому числі про народження – 161/, що на 97 більше, ніж у 2014 році.

Порівняно з 2014 роком збільшилась реєстрація: смертей – на 293; шлюбів – на 312; зміни імені на — 9 актових записів; зменшилась реєстрація: народження – на 2115; розірвання шлюбу – на 142 актові записи. Кількість зареєстрованих актів про смерть у відношенні до кількості реєстрацій народжень перевищує у 1,7 рази.

       У 2015 році відділами державної реєстрації актів цивільного стану Запорізької області розглянуто 2455  справ про внесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану, що на 314 справ більше, ніж у 2014 році.

        У відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Запорізькій області до 20.11.2015 року засвідчено 3666 документів для подальшого використання за кордоном.

З 20 листопада 2015 року у Запорізькій області 16 відділів державної реєстрації актів цивільного стану працюють з електронним сервісом по проставленню апостиля та приймають документи. Це такі відділи: відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області; відділи державної реєстрації актів цивільного стану по місту Бердянську Бердянського міськрайонного управління юстиції; відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Мелітополю Мелітопольського міськрайонного управління юстиції; відділ державної реєстрації актів цивільного стану Енергодарського міського управління юстиції; відділи державної реєстрації актів цивільного стану по місту Токмаку та Токмацькому  району Токмацького міськрайонного управління юстиції; відділи державної реєстрації Василівського, Веселівського, Вільнянського, Кам’янсько-Дніпровського, Куйбишевського, Новомиколаївського, Оріхівського, Пологівського, Приазовського, Приморського районних управлінь юстиції.

Відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, термін проставлення апостиля до 2 робочих днів. У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки, а також здійснення перевірки достовірності документів строк розгляду документів може бути продовжено до 20 робочих днів.

Всього з моменту запровадження цього проекту у 2015 році відділами державної реєстрації актів цивільного стану прийнято 330 документів.

Протягом 2015 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану  Головного управління юстиції у Запорізькій області виконано 5096 запитів державних установ, що на 1044 більше, ніж у 2014 році.

Відділами державної реєстрації актів цивільного стану райміськуправлінь юстиції області  розглянуто 66642 запитів установ, організацій, підприємств, що на 2915 більше,ніж у 2014 році.

На виконання міжнародних договорів України, Конвенції про надання правової допомоги у цивільних, сімейних та кримінальних справах відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області розглянуто 2369 прохань з питань витребування та направлення документів про реєстрацію актів цивільного стану, що на 843 прохання більше, ніж у 2014 році.

Працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції виконано повідомлень про внесення змін до актових записів – 8720.

Певна робота проводилась відділами державної реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції по роз”ясненню чинного законодавства: у громадських приймальнях, в установах, організаціях – 523, підготовлено статей – 136, проведено виступів на радіо – 15, на телебаченні — 10.

У 2015 році значна робота була проведена відділами державної реєстрації актів цивільного стану по підготовці та поданню відомостей про виборців до органів ведення Державного реєстру виборців на виконання вимог Закону України „Про Державний реєстр виборців” та  постанов Центральної виборчої комісії.

Кожного місяця відділами державної реєстрації реєстрації актів цивільного стану до 05 числа передаються відомості про померлих громадян до органів ведення Державного реєстру виборців. Всього за 2015 рік передано до органів ведення Державного реєстру виборців відомості на 27672 померлу особу.

Питання формування Державного реєстру актів цивільного стану громадян перебуває на постійному контролі у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

У 2015 році завершилась робота по внесенню архівних відомостей до Реєстру за період 1996-2008рр. : внесено 43421 актовий запис. Також відділи державної реєстрації актів цивільного стану розпочали внесення до Реєстру актових записів за 1949-1945рр. У 2015 році внесено до Реєстру за цей період 274358 актових записів.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 669-р «Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» та наказу Міністерства юстиції України від 27.08.2015 № 1603/5 з 07 вересня 2015 році у міському, Заводському та Хортицькому відділах державної реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції запроваджено пілотний проект щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет.

Цей пілотний проект запроваджено з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання.

Наказом Міністерства юстиції України від  09.07.2015 № 1187/5  затверджено Порядок роботи веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Реєстрація користувачів Веб-порталу здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми, у якій обов”язково вказуються такі данні: прізвище, ім”я по батькові; логін; адреса електронної пошти.

У 2015 році з моменту запровадження пілотного проекту цією послугою скористалися32 громадянина. Станом на 28.01.2016 року прийнято 16 заяв щодо державної реєстрації актів цивільного стану через Інтернет.

З 22 грудня 2015 року у місті Запоріжжі запроваджено пілотний проект по видачі свідоцтв про народження у пологових будинках. Даний проект було здійснено за ініціативою Міністерства юстиції України з метою спрощення надання адміністративних послуг та уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану.

Наказами Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області за погодженням з Департаментом охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації та Управлінням з питань охорони здоров’я Запорізької міської ради затверджений графік виїзних прийомів працівників Орджонікідзевського, Ленінського, Шевченківського  та Хортицького відділів державної реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції по прийому документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видачі ними свідоцтва про народження безпосередньо у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи.

Кожного дня з вівторка по п’ятницю з 09-00 до 10-00 години працівники вищезазначених відділів державної реєстрації актів цивільного стану безпосередньо у пологових будинках № 3, № 4, № 9 та обласному перинатальному центрі Запорізької обласної ради приймають від мам, які народили дитину, документи, які необхідно  для реєстрації народження дитини. Після оформлення цих документів у відділі державної реєстрації актів цивільного стану свідоцтво про народження також видається в пологовому будинку. Таким чином, батькам новонародженої дитини не потрібно приходити у відділи державної реєстрації актів цивільного стану з питання державної реєстрації народження дитини.

У 2015 році з моменту запровадження проекту безпосередньо у пологових будинках міста Запоріжжя видано 50 свідоцтва про народження.

Міністерством юстиції України вживаються заходи щодо удосконалення надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

 

Заступник начальника управління-начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області  Т.В.Мехтієва