image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Для літніх громадян — медогляд на дому

Лікарі мобільної бригади під час візиту до новобогданівських пенсіонерів [1]Вимушені переселенці та самотні громадяни, які проживають в районі, можуть отримати безоплатну медичну допомогу вдома. Таку послугу організувала міськрайонна організація товариства Червоного Хреста, на базі якої працює бригада медиків на автомобілі швидкої допомоги. Не виходячи з власного двору, ці категорії мешканців району можуть пройти обстеження та безкоштовно отримати найнеобхідніші ліки.

Лікар мобільної бригади товариства Червоного Хреста Роман Федорович розповів, що швидка обладнана кардіографом, глюкометром, портативним апаратом ультразвукового обстеження, тонометром. Він зазначає, що швидка була надана для організації медичної допомоги саме вимушеним переселенцям, але керівництво Червоного Хреста вирішило задіяти її і для допомоги самотнім пенсіонерам.

За словами керівника міськ-районної організації Черво-ного Хреста Наталії Жадан, такій допомозі літні люди радіють та вдячні, що не треба висиджувати черги в лікарнях. Хоча бувають випадки, коли самотні громадяни по-боюються відкривати двері незнайомцям.

Тільки минулого тижня мобільна бригада відвідала населені пункти чотирьох сіль-ських рад. Лікар швидкої розповів, що найчастіше, через стрес, вимушених переселенців непокоять гіпертонічні стани, а наразі ще й простудні захворювання.

Керівник місцевого осередку Червоного Хреста Наталя Жадан зазначає, що така допомога особливо важлива для людей похилого віку, які не можуть самостійно дійти до лікарні.

— Ми в Мордвинівці відві-дували бабусь, яким по 93 роки, а наймолодшій — 73. Цим людям нелегко добратися у місто в центральну районну лікарню, яка обладнана необхідними апаратами. А виїзне обстеження — це великий плюс, — наголошує вона.

Тож волонтери організації щиро радіють, що Міжнародна організація охорони здоров’я надала у їх користування медичний транспорт та сподіваються, що зможуть прийти на допомогу якнайбільшій кількості мешканців району.