image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Для бажаючих — ID-картки замість звичайних паспортів

IMG_3638 [1]З 11 січня поточного року 16-річні українці замість паперового паспорта отримують його пластиковий аналог — айді-картки. На Мелітопольщині більше 100 юних мешканців вже подали заявки на оформлення документа нового формату. Начальник Мелітопольського міського відділу управління державної міграційної служби України в Запорізькій області Олександр Савулій розповів, що дані, які вносяться до айді-картки, майже не відрізняються від тих, що зазначені в паспортах зразка 1993 року. В документі розміщується цифрове фото, прізвище, ім’я та по батькові українською мовою та    англійською, місце народження, країна народження та місце проживання.

Діяти айді-картка буде впродовж 10 років, після чого документ підлягає обміну. За словами керівника міського відділу управління міграційної служби, процедура повторного отримання картки буде спрощеною.

— Інформація, яка вноситься на айді-картку, відразу вноситься до єдиного державного демографічного реєстру і зберігається там протягом життя громадянина. Якщо людина змінила прізвище, якісь дані: ім’я, прізвище, то унікальний номер, який внесено перший раз в реєстр, зберігається, тому наступне отримання айді-картки буде простішим, — пояснив Олександр Савулій. Але наразі міняти паперові паспорти на пластикові не обов’язково, ця процедура відбуватиметься поступово, по необхідності.

Що ж до оформлення закордонних паспортів, то наразі у Мелітополі можна отримати як традиційний, так і біометричний паспорт.

— Відрізняються ці два паспорти тим, що на полікарбонатній сторінці біо-метричного паспорта імплантований електронний носій, куди вноситься вся інформація, що міститься на сторінці паспорта. Також на ній може бути нанесений полімерний візерунок відбитка пальців, — розповів Олександр Савулій.

На відміну від традиційного закордонного паспорта, біометричні мають значні  переваги. Так, у майбутньому власникам такого документа буде набагато легше  оформити виїзд до країн шенгенської зони.

Ціни при оформленні обох видів паспортів майже не відрізняються.

Так, при отриманні біометричного паспорта громадянам доведеться за-платити за вартість бланка — 304 гривні, держмито у розмірі 170 гривень та 87 гривень 15 копійок — послуги міграційної служби. Звичний формат документа коштує трохи дешевше, бланк                обійдеться  в 338 гривень, а вартість держмита та послуг міграційної служби коштуватиме так само, як і при оформленні традиційного закордонного паспорта.

Отримання закордонного паспорта відбувається впродовж 20 робочих днів. Якщо ж документ потрібен  терміново, то є можливість отримати його впродовж семи робочих днів, тоді вартість послуг міграційної служби та держмита збільшується вдвічі.