image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тяжкі випробування випали на долю школяра

P1040682 [1]Важка операція, а тепер ліки три рази на день, заборона грати в улюблений футбол та інші рухливі ігри. Такі випробування принесла серйозна хвороба  одинадцятирічному Віталію Подтикану, що мешкає в Мелітополі.

40 тисяч гривень пожертвував благодійник

У 2013 році йому поставили діагноз «первинна гіпертензія легенів», після чого хлопець переніс складну операцію.

— У Дніпропетровській лікарні нам запропонували зробити операцію — закрити шунти у легенях, які видавали кров з дуже великою швидкістю, але після цього він не вилікувався повністю, просто йому стало легше жити, — розповіла мама Віталика Юлія Глек.

Рятували хлопця всім миром, бо для проведення операції необхідно було назбирати 40 тисяч гривень. По допомогу рідні дитини звернулися до благодійної організації «Сяйво надії».

— Нам допоміг спонсор — Володимир. Ми звернулися в «Сяйво надії», і він нам переслав перший раз 20 тисяч, ми якраз лежали в лікарні. А другий раз, нам зателефонував Євген Вікторович із благодійної організації і сказав, що Володимир вітає Віталика з Днем народження і прислав ще 20 тисяч гривень. На ці гроші ми й зробили операцію, — продовжила розповідь Юлія.

Попри хворобу, намагається жити повноцінно

На перший погляд, Віталик мало чим відрізняється від своїх однолітків та полюбляє розважатися з друзями. За словами хлопця, йому важко стримуватись та хочеться пробігтись разом із друзями  шкільним подвір’ям. Також хлопець радо допомагає рідним по господарству.

Прабабуся Віталика Марія Куцая, яка була ініціатором звернення до благодійників, не стримуючи сліз, щиро дякує всім небайдужим за те, що подарували її правнуку життя.

Хвороба не відступила

На жаль, операція не допомогла повністю позбутися хвороби. Після нещодавнього обстеження у Віталика були виявлені ознаки «високої легеневої гіпертензії», і тепер життя хлопця залежить від коштовних ліків. Щоб забезпечити дитину медикаментами на місяць, родині необхідно витрачати близько восьми тисяч гривень.

— Поки що вилікувати хворобу повністю неможливо. У нас є тільки один варіант — пересадка повністю органів — серця та легенів, — з сумом каже мати дитини.

Батьки хлопця важко працюють, щоб заробити гроші, але їх вистачає не завжди. Юлія підкреслила, що сім’я звертається до благодійників переважно взимку, бо саме в цей період найчастіше їм не вистачає власних заощаджень.

— Чоловік приїжджає додому раз на два тижні: в п’ятницю приїздить і в понеділок знову їде. Він працює будівельником у Кирилівці. Я в сезон працюю на  зелені, наразі для нас це реальний заробіток.

Допомогти Віталику здолати хворобу може кожний бажаючий, для цього слід звертатись до благодійної організації «Сяйво надії» за телефоном: 43-03-13 або 050-454-06-54.

Віталик мріє, що колись він видужає і повернеться до звичного життя та улюбленого футболу, яким захоплювався раніше.