image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Волонтери піклуються про демобілізованих

IMG_4356 [1]У лютому виповнився рік, як на Мелітопольщині запрацювала громадська організація «Цент «Побратим», яка надає допомогу воїнам АТО в реабілітації та у вирішенні проблем при оформленні необхідних документів.   

Багато зроблено, але проблеми залишились

За цей час до неї по допомогу звернулося 243 учас-ники антитерористичної операції, 56 з них отримали психологічну допомогу, також така допомога була надана 10-м дітям та 22-м дружинам воїнів АТО.

Керівник громадської ор-ганізації Світлана Алексєєва згадує, що починати роботу було нелегко. Але волонтерам вдалося налагодити алгоритм співпраці і з владними структурами, і з різними службами.

— Якщо рік тому  для того, щоб вирішити проблему, з якою звертався учасник антитерористичної операції, нам необхідно було їхати когось переконувати, розмовляти, сперечатися, то наразі все вирішується завдяки одному дзвінку, — розповіла керівник громадської організації Світлана Алексєєва.

Та все ж вирішити всі існуючі проблеми не вдалося. Зокрема, за словами Світлани Алексєєвої, дуже важко воїнам АТО оформлювати земельні ділянки, які вони мають отримати згідно з законодавством.

— Із 220 хлопців, які зверталися до Держземагентства, отримали дозволи на виготовлення проектної документації на земельні ділянки — 84. Тож ми продовжуємо боротьбу з Держземагентством. Якщо раніше цим займалися лише волонтери, то зараз демобілізовані воїни АТО активно залучаються до відстоювання своїх прав, — повідомила волонтер.

Поки що не вирішеним залишається питання щодо реконструкції приміщення центру, яке установі в оренду на пільгових засадах надала міська влада ще восени минулого року. Основна проблема, за словами Світлани Алексєєвої, в комунікаціях, в бу-дівлях немає світла та води, тому розпочати ремонт поки не вдалося.

Готові прийти на допомогу

Воїни АТО зазначають, що в «Центрі «Побратим» вони знаходять  необхідну підтримку не тільки у боротьбі з бюро-кратичними перепонами.

— При зверненні у «Побратим» мої друзі та я жодного разу не почули у відповідь на наші запитання: «ні», «не можемо», волонтери центру завжди готові допомогти, — розповів капітан Збройних Сил України Роман Галанкін.

А голова міжрайонної спілки учасників АТО Мелітополя Олег Кушнаренко зазначив, що волонтери «Побратиму» — це янголи-охоронці, які зустрічали демобілізованих воїнів антитерористичної операції у воєнкоматі та докладно розповідали, як хлопцям оформити статус учасників АТО, що необхідно для отримання пільг. А наразі демобілізовані та волонтери стали справжніми друзями та виручають один одного у будь-яких ситуаціях.

— Навіть, якщо у нас хтось на машині застряг у багні, ми їдемо виручати, незважаючи, в який час доби це сталося, — посміхаючись, каже Олег  Кушнаренко.

А ще воїни АТО підкреслюють, що колектив центру створив умови, в яких військові можуть поспілкуватися між собою, поділитися своїми думками та знайти вихід з непростої ситуації.

Проблеми вирішують  у дружніх розмовах

Волонтери зазначають, що вже й не уявляють себе без цієї роботи.

— Я зараз не уявляю, що б робила, якби не працювала в «Побратимі». До нас приходять на групу взаємодопомоги дружини учасників АТО із дітьми, вони вже стали нам як рідні. І радієш тому, що ти можеш їм щось порадити та чимось допомогти, — каже  волонтер ГО «Центр «Побратим» Олена Требухова (на фото).

— Хлопці часто приїжджають просто випити кави, поспілкуватися, ми зустрічаємося не тільки щоб вирішувати проблеми… У нас чудові хлопці, які повернулися з фронту, дуже доброзичливі, люди с загостреним почуттям справедливості, дуже правильні. Наша праця нам, скоріше, в радість, — зазначає Світлана Алексєєва.

У своїй діяльності волонтери центру тісно співпрацюють із військовим комісаріатом. Військовий комісар Мелітопольського об’єднаного місь-кого військового комісаріату Олександр Лушніков (на фото) розповів, що з волонтерами «Побратиму» налагоджена співпраця, тому нагальні проблеми вирішуються в робочому порядку.

Необхідну допомогу у  «Побратимі» отримують і дружини воїнів АТО та діти. За словами волонтера Олени Стрілецької, за рік в центрі вдалося облаштувати дитячу кімнату, де малеча може гратися і знайомитися між собою, поки мами займаються у групі взаємодопомоги. Також там із маленькими, у разі потреби, спілкуються психологи.

Волонтери зазначають, що за рік їм вдалося досягти головної мети, яку вони ставили перед собою на початку діяльності — воїни АТО, які приходять до «Побратиму» знають, що там їх чекають надійні люди, які підтримають у складній ситуації.