image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На садибу для зеленого туризму — пільговий кредит

green_tourismСфера зеленого туризму в нашому краї тільки починає розвиватися. Отже, тут є широкий простір для самозайнятості. До того ж отримати довгострокові кредити мешканці, які проживають і працюють у сільській місцевості, можуть за цільовою регіональною програмою «Сільське подвір’я». Про цю та інші грані туристичної галузі вели розмову в Мелітопольському педагогічному університеті на зустрічі «Запорізький край запрошує: самозайнятість населення в сільському зеленому туризмі».

Учасники заходу обговорили широке коло питань, які стосуються розвитку сільського зеленого туризму в Запорізькій області.

Завідувач кафедри туризму, со-ціально-економічної географії та краєзнавства, кандидат географічних наук, доцент Ірина Арсененко розповіла про основну мету зустрічі. На її думку, вона полягає в розкритті соціально-економічних передумов розвитку сільського зеленого туризму в Запорізькій області та напрямів формування характерного для конкретної місцевості туристичного продукту і відповідних форм туристичної гостинності.

— Наш край має унікальні природні умови, культурно-історичні ресурси та цікаві об’єкти, які мають бути залучені до туристичної сфери. Але це ще не зовсім функціонує. І на нашому заході перш за все повинна відбутися консолідація органів виконавчої влади, власників агроосель, сільських зелених садиб, представників туристичних підприємств, громадських організацій, переселенців зі сходу України, а також учасників АТО, заради спільної мети.

Директор Запорізького обласного Фонду «Сільське подвір’я» Людмила Любім зазначила, що така програма актуальна в першу чергу для молоді.

— Зелений туризм в Запорізькій області перебуває на початковому етапі свого розвитку. Садиб поки налічується  32. Наше завдання полягає в тому, щоб цієї галуззю цікавилися якомога більше людей із сільської місцевості. Тому що проблема життя на селі стоїть досить гостро, тут не розвинена інфраструктура. Ми залучаємо молодь до того, щоб вони займалися зеленим туризмом та одночасно розвивали своє село.

Вона розповіла про умови надання кредитування громадянам, які проживають і працюють у сільській місцевості.

— Завдання програми полягає в наданні довгострокових пільгових кредитів мешканцям із сільської місцевості. Кредит надається на термін від 5 до 10 років та в безготівковій формі під 3% річних. На розвиток власного подвір’я можна взяти до 50 тисяч гривень. Також наша програма дозволяє взяти 200 тисяч на купівлю нерухомості, а на реконструкцію — 350 тисяч. На реконструкцію без купівлі будинку — 150 тисяч. Також в нас є нововведення. Так, тепер воїни АТО та переселенці в першу чергу отримають позитивну відповідь, якщо захочуть скористатися цією програмою та взяти  кредит.

Керівник Фонду програми «Сільське подвір’я» запрошує до співробітництва та пропонує охочим залучатися до корисної справи.