image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Для учасників бойових дій встановлені знижки

51268В Мелітопольському районному управлінні соцзахисту населення на обліку перебувають 174 учасники АТО. З них 170 — учасники бойових дій та 4 — інваліди війни. І згідно з законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вони мають право на певні пільги. Так, діє знижка при розрахунку за користування комунальними послугами. — Учасники бойових дій сплачують за комунальні послуги з 75% знижкою, інваліди війни — 100 %. Також передбачається 50 % знижка за користування телефоном. При його підключенні одразу йде знижка 80 % за установку та 20 % — за основні роботи.

Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення УСЗН райдержадміністрації Світлана Узунова розповіла, що учасникам АТО, які користуються твердим паливом для обігріву житла, компенсується частина витрат.

— Компенсується 75% витрат у розмірі однієї тонни вугілля. На сьогодні ми отримали офіційні ціни на ву-гілля. Так, тонна вугілля коштує 1532 гривні 89 копійок. Один балон газу коштує 196 гривень 66 копійок. Наразі управління соцзахисту опрацьовує всі заявки. Після цього тим, хто має право на такий вид пільг, буде зроблено розрахунки і при нарахуванні коштів вони будуть сплачені.

Також учасники антитерористичної операції отримують щорічну разову грошову допомогу до 9 травня.

Учасники бойових дій мають право на пільговий проїзд усіма видами транспорту.

— Учасники бойових дій мають 50% пільгу на такі засоби пересування, як автомобіль, авіалінії, залізничні шляхи, щорічно в обидві сторони або один раз у два роки зі знижкою у 100%.

Трохи інші розрахунки на пільговий проїзд у інвалідів війни.

— Для інвалідів війни 1 та 2 груп передбачається пільга у розмірі 100% щорічно, інвалідам 3 групи — 50%.  Також всім інвалідам надається проїзд з 50% пільгою з 1 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок по Україні.

Передбачена компенсація витрат на розробку земельної документації та виділення земельних ділянок.

— Коли учасники АТО отримають вже задокументовані земельні ділянки, вони можуть звернутися до управління соцзахисту, надати копію паспорта, ідентифікаційний код, документи учасника бойових дій та інші, для того, щоб мати право на компенсацію витрат.

Але є і деякі проблеми. Світлана Узунова розповіла, що тепер учасникам АТО не компенсується заробітна платня з держбюджету.

— Якщо учасника АТО призвали за місцем роботи на військову службу, він, перебуваючи в АТО, має право на компенсацію своєї заробітної платні з попереднього місця роботи. Заробітна платня за законом 2016 року надається з бюджету самого підприємства. Компенсація з держбюджету не відбувається. Тож, в більшості своїй, зар-платня зберігається, але не компенсується.

Світлана Узунова підкреслила, що спеціалісти районного управління со-ціального захисту завжди готові на-дати свою допомогу незахищеним  верствам населення, в тому числі учасникам АТО та інвалідам війни.