image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Весна починається з шанування Великого Кобзаря

Изображение 032 Весна… Це пора оновлення і відродження природи. Саме 9 березня весна подарувала нам світового генія, пророка, мислителя-філософа, художника, великого гуманіста Тараса Шевченка. А з його появою на світ почалося відродження й оновлення України, бо з кожним порухом душі поет дбає про рідну землю.

Цікавим і насиченим видалося цьогорічне шевченківське свято в Новобогданівській ЗШ І-ІІІ ступенів, в якому активну участь прийняли учні 5-11 класів. На урочистому заході, присвяченому 202-річниці з дня народження Великого кобзаря учні читали рядки з «Кобзаря», минали пісні на слова поета, виконувались сценки та музикальні композиції. Учасники свята разом з вчителем В. Лось продовжили засвоєння Шевченкових уроків біля дубка, який посадили два роки тому на шкільній ділянці на честь 200-річного ювілею  з дня народження поета.

Изображение 043Конкурс-турнір читців поезії  «Іду з дитинства до Тараса» провела вчитель української мови та літератури В. Віхляєва, об’єднав шанувальників поетового слова серед учнів 5-6 класів. Учні намагалися відчути невмируще поетове слова серцем, повірити йому і донести його до слухачів. Переможницею у цьому конкурсі журі визначило ученицю 5 класу  В. Шестак.

А учні 10-11 класів під керівництвом вчителя С. Недзвецької підготували для старшокласників презентації своїх проектів, висвітивши в них багатогранну діяльність поета у різних сферах. Найкращими визнано презентації учнів 10 класу В. Макєєвої, К. Аблякімової «Жінки в житті та в творчості Шевченка» та учнів Д. Недзвецького, О. Квітка, Д. Камінської «Шевченко та Україна».

Без сумніву, такі свята виховують у наших учнів гуманізм, чесність, патріотизм, усвідомлення того, що життя – це боротьба, і займати в ній треба місце непохитних захисників правди, бути сильними, любити свій народ, свою Україну, знати свою історію, шанувати своїх героїв.