image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ціну води не просто порахувати

семен 001 [1]Мешканці сіл, які розташовані  на території Семенівської сільської ради, виступають проти підвищення тарифів  на воду. Про це заявили депутати сільради на нещодавній сесії.  

Погрожують закрутити крани

ТОВ «Українська водна компанія» пропонує підняти ціну з 9 гривень 60 копійок до 20 гривень за кубометр води. Директор структурного підрозділу ТОВ «Українська водна компанія» Андрій Кравченко повідомив, що така ціна утворилася через втрати підприєм-ства, яке обслуговує водопровідну мережу за договором концесії.

— Водною компанією за-тверджена цифра втрат тільки по різницею в тарифах 2 міль-йони гривень, за минулий рік тільки 910 тисяч, — зазначив він.

Також представник компа-нії стверджує, що тільки на поточний ремонт устаткування необхідно 57 тисяч гривень.

За словами Андрія Кравченка, якщо нова цінова полі-тика селян не влаштовує, то покрити різницю можна за рахунок сільського бюджету.

— Ми зробили та прорахували конкретний тариф, який складає 20 гривень. Але є документ Кабінету міністрів України «Про житлово-комунальні послуги». Тобто ви можете затвердити будь-який тариф, але різницю буде до-плачувати громада, тобто це будуть кошти сільської ради.

У разі незатвердження тарифу водопостачальники погрожують припинити подачу води у звичному режимі та надавати її по годинах.

До чого веде безгосподарність

Самі ж селяни підвищення ціни більше, ніж наполовину, вважають не мотивованою. Депутат Семенівської сіль-ської ради Людмила Борисенко зазначила, що 60% втрат води по сільській раді стається через невідремонтовані мережі с. Обільного.

— Ці втрати повинні покривати ми зі свого гаманця? Чому впродовж п’яти років ви цього не зробили? — запитувала вона у представника водопостачальної компанії.

Також представники громади наголошують, що ТОВ «Українська водна компанія» не виконує зобов’язань, покладених на них концесійною угодою, і безвідповідально ставляться до роботи підприємства.

— Зі своїми обов’язками ви не справляєтесь, тому що я живу на вулиці — там два колодязі встановлено неправильно. Туди надходить пос-тійно вода, від лічильника було сантиметрів 70 до дна, тепер там залишилось сантиметрів 15. Крани вийшли з ладу. Нам їх купувати за свої кошти? — обурювалась Людмила Борисенко.

На цьому наголошував і Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко.

— Протягом 2013-2015 років кількість поривів не зменшилась, башта в селі Тамбовка  текла за останні роки, як решето. Відремонтували її тільки у 2015 році. Втрати — це особиста безгосподарність керівництва водної компанії, — вважає він.

Тариф треба переглядати  в межах законів

За словами Семенівського сільського голови, при підвищенні тарифу ТОВ «Україн-ська водна компанія» порушила процедуру та не надала низку документів до сільської ради. Так, відсутня навіть заява про встановлення тарифу, пояснювальна записка, що включає обґрунтування планових витрат та багато чого іншого. В той же час заплановано 22 тисячі на рік на від-рядження працівників підпри-ємства та намічено  збільшення їх чисельності, а ось обґрунтування розширення штату не надані.

— Я можу погодитися з посадою контролера, але не можу погодитися із посадою на 0,5 ставки газозварника, який повинен чотири години в день зварювати. Що він буде зварювати чотири години в день, якщо у нас за угодою концесії всі труби замінені, і вони пластикові? — не розуміє Андрій Єрмоленко.

Та, незважаючи на ці проблеми, сільський голова погоджується, що свого часу ТОВ «Українська водна компанія» вклала чимало коштів у відновлення безперебійного водопостачання в Семенівці, а тариф не переглядався понад п’ять років. Тому сільська рада готова піти назустріч підприємству і розглянути новий тариф, але за умови, що спеціалісти товариства  нададуть всі обґрунтування. До того ж Андрій Єрмоленко вважає безпідставними звинувачування керівництва «Україн-ської водної компанії» у нібито небажанні сільського очільника йти на конструктивний діалог. На це він стверджує, що, навпаки, не знаходить бажання співпрацювати саме у водопостачальників. Андрій Єрмоленко розповів, що сільська рада готова виділити півтора мільйона гривень на реконструкцію водних мереж  Обільного, Тамбовки та Рівного на умовах концесійного договору, але при отриманні прибутку, 50% коштів мають повернутися до сіль-ського бюджету. Та  «Українська водна компанія» цю пропозицію відхилила.

Після тривалих дебатів, депутати Семенівської сіль-ської ради прийняли рішення не розглядати запропонований «Українською водною компанією» тариф, поки підприєм-ство не надасть  весь перелік необхідних для цього  документів, встановлений чинним законодавством.