image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На шляхах поширення туберкульозу поки недостатньо бар’єрів

124 березня міжнародна спільнота відзначила Всесвітній День боротьби із туберкульозом. Як протидіють цій небезпечній хворобі в Мелітопольському районі, розповіла головний лікар районного КЗ  «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Тверда. Вона повідомила, що, на жаль, з кожним роком фіксується все більше людей, уражених інфекцією, яку ви-кликає паличка Коха. Так, за 2015 рік цей показник зріс на 15%, щорічно фіксується до 10 нових випадків зараження.

Але є і позитивні тенденції. Якщо порівняти статистичні дані 2014 і   2015 років, то можна дійти  висновку, що рівень захворюваності дітей туберкульозом знизився. Впродовж минулого року не було зафіксовано жодного випадку небезпечної хвороби серед цієї категорії населення, а в 2014 році на недугу захворів один підліток.

Дієвим профілактичним заходом боротьби із сухотою є щеплення, стверджують лікарі. Цього року за рахунок коштів районного бюджету було придбано 2600 доз вакцини БЦЖ. У 2014 цю процедуру пройшли лише 50 малюків, а в 2015 — 160. Наразі вакцини БЦЖ вистачить на 1300 дітей.

— БЦЖ ми закупили з урахуванням майбутніх народжень. Скажемо так, ми прищепимо всіх  дітей, які народилися впродовж двох років, які не були прищеплені, або мали якісь протипоказання. Я вважаю, що до кінця року БЦЖ вистачить, — запевнила Олена Тверда.

Лікарі наголошують, що вакцини придбані у перевірених постачальників — у Харківської фірми, яка має відповідну сертифікацію. Щороку на цьому ж підприємстві ра-йонними медиками закуповується туберкулін для проб манту.

За інформацією лікарів, туберкульоз вражає людей незалежно від їх соціального статусу та віку, тому при ознаках хвороби слід звертатися по допомогу до спеціалістів.

— При перших симптомах: це кашель, нехай навіть непродуктивний, пітливість, постійна підвищена ранкова температура 37 та 37,3. Необхідно відразу звертатися до лікувального закладу, — радить головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги».

Виявити хворобу можна при проходженні флюорографії, яку лікарі рекомендують робити раз на рік. Традиційно на території району діє виїзний флюорограф, в якому люди можуть пройти обстеження, в Мелітопольській центральній районній лікарні цю процедуру можна пройти з 9 до 14 години. Олена Тверда запевнила, що в обох випадках послуга безкоштовна.

Цього року також працюватиме виїзний флюорограф, робота якого розпочнеться з 4 квітня і триватиме до кінця червня. Медики звертаються до населення з проханням не нехтувати своїм здоров’ям та пройти обстеження.

З графіком обстеження на терито-ріях сільських рад можна буде ознайомитися в наступному випуску “НД” та більш детально на сайті газети www.noviden.org.ua.