image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Навколо земельних ділянок тривають дискусії

12:10 31.03.2016

IMG_5239 [1]Як забезпечити воїнів АТО земельними ділянками в Мелітопольському районі, отримання яких їм гарантує чинне законодавство? Відповідь на це питання шукали сільські голови разом із очільниками району на засіданні координаційної ради при голові районної ради. Голова районної ради Олександр Мордик, починаючи обговорення, наголосив, що в цьому питанні необхідно зна-йти компроміс, який би влаштував і воїнів АТО, і громади сіл. Нещодавно керівники ра-йону зустрічалися з ініціативною групою від учасників АТО. Олександр Мордик повідомив, що військові отримали розподіл земельних ділянок від обласного управління Держгеокадастру і хочуть реалізувати своє законне право на оформлення їх у власність.

Але сільські голови наголосили: із тих військових, що подали заяви на виділення землі, кількість учасників АТО, які проживають на території району, мізерна. Натомість, це військові з Мелітополя, є і ті, що проживають в інших населених пунктах області.

Позначили і таку проблему. Обласний Держгеокадастр виділив земельні ділянки, які вже передані в користування іншим особам. За інформацією, що надала заступник голови районної ради Людмила Шляхтіна, до Новгородківської сільської ради із заявами про надання земельних ділянок звернулося дев’ять осіб, і всі вони отримали погодження, троє вже замовили проекти. Натомість, при погодженні виділення землі за 32 заявами, що надійшли від обласного Держгеокадастру, погоджено лише 16. Така ситуація склалася тому, що інші 16 ділянок знаходяться на території, яку райдержадміністрація вже передала працівникам соціальної сфери.

IMG_5241 [1]Погодження на резервування землі для учасників АТО від районного управління Держ-геокадстру отримали 9 із 15 сільських  та селищної рад. З них погодили документи лише чотири громади, до цього переліку увійшла і Костянтинівка. Але, за словами деяких сільських голів, попередні керівники територій порушили процедуру затвердження розподілу земель. Наразі отримати землю вдалося 11 учасникам АТО на території різних сільських рад в межах населених пунктів.

Інші ж сільські голови нарікали, що учасники АТО оформлюють землю під ведення особистого сільського господарства, але декілька чоловік планує взяти по 2 га однією ділянкою, щоб, нібито, потім просто здавати в орен- ду сільгосппідприємствам.

У підсумку учасники засідання наголосили, що землю перш за все мають отримати воїни з Мелітопольського ра-йону, а її виділення необхідно погоджувати із представниками місцевої влади. Голова райдержадміністрації Олександр Мангул повідомив, що він вже направив лист до обласного Держгеокадастру з проханням розглянути можливість узгоджувати діяльність в цьому напрямку із робочою групою, до складу якої входитимуть спеціалісти райдержадміністрації та керівники сільських територій.