image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Переселенці домагаються поновлення виплат

information_items_150_clipped_rev_1(1)Частині переселенців, які проживають на території Мелітопольського району, призупинено виплату соціальної допомоги. Чому це сталося та що робити для поновлення виплат державної допомоги? Відповіді на ці та інші питання ми отримали в районному управлінні соціального захисту населення.

— Згідно з постановою Кабінету Міністрів йде перевірка достовірності даних внутрішньо перемішених осіб, які отримують пенсійні та компенсаційні виплати для проживання на тимчасових територіях. Підставою для отримання допомоги є довідка, яка видається переселенцю і автоматично засвідчує його статус. Так, згідно з результатами перевірки та списків, які були нам надані з Києва та Запоріжжя, з незалежних від нас причин було призупинено виплати державної допомоги і знято з реєстрації 373 особи в Мелітопольському районі, — розповідає начальник відділу прийому управління соцзахисту Віра Горбань.

Більшість осіб, які зіткнулися з проблемою, вже звернулися до управління соцзахисту для підтвердження статусу фактичного місця проживання.

— На сьогодні 164 особи з 373, яким було призупинено виплати, підтвердили свій статус, і їх було знову взято на облік. 82 особи звернулися за поновленням виплат різної державної соціальної допомоги.

Переселенці, які ще не встигли поновити реєстраційний облік, повинні звернутися до сільради за місцем проживання.

— В сільраді переселенцю дадуть довідку, яка буде підтверджувати його фактичне місце проживання. З цією довідкою треба звернутися до районного управління соцзахисту, де їм поновлять реєстраційний облік та виплати. Якщо людина не зможе приїхати до управління з таких причин, наприклад, як інвалідність, то ми самі приїдемо до неї, складемо акт обстеження матеріально-побутових умов проживання та поновимо державну допомогу.

Також однією із вимог правильного оформлення довідки є відмітка державної міграційної служби про фактичне проживання громадянина.

Віра Горбань розповіла, що на сьогодні в Мелітопольському районі на реєстраційному обліку перебуває 961 внутрішньо переміщена особа.

— Усього це 615 сімей, які були вимушені покинути свої домівки на території проведення АТО та тимчасово переселитися на територію Мелітопольського району. Із цих осіб, 277 — працездатні члени сім’ї, 228 — дітей, 367 — пенсіонерів та 89 — інвалідів, — уточнила вона.

Деякі з них отримують щомісячну адресну допомогу.

— Згідно з порядком надання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг, 216 осіб в нас отримують таку допомогу. Сума виплат за березень склала 164, 8 тисячі гривень.

Також 56 таких сімей отримують й інші види державної соціальної допомоги. Такі як допомога при народженні дитини, на дітей одиноким матерям, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам тощо. Сума щомісячної виплати залежить від складу сім’ї. Працездатний член сім’ї отримує соціальну допомогу у розмірі 442 гривні, непрацездатний пенсіонер чи дитина — 884 гривні. Але загалом на сім’ю повинно бути не більше 2400 гривень.

Спеціалісти управління соцзахисту готові надати вичерпну консультацію переселенцям, у яких виникли складнощі. Для цього можна звернутися за телефонами 42-30-72 або 42-65-61.