image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тести на ВІЛ: три позитивні результати

HIV-rapid-test2Лікарі районного центру первинної медико-санітарної допомоги разом з медичним персоналом Терпіннівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини продовжують моніторити ситуацію з рівнем захворюваності населення на таку небезпечну хворобу, як СНІД.

В рамках профілактичних заходів вони зробили швидкі тести для діагностики вірусу імунодефіциту всім бажаючим мешканцям села Терпіння. За словами заступника головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Яни Мандич, лише за той рік районні лікарі отримали 19 позитивних результатів тестів на ВІЛ. На сьогодні вже проведено 84 безкоштовні тести на ВІЛ. Вони проводяться анонімно, а журнали зберігаються в амбулаторії під замком. З 84 швидких тестів, на жаль, є 3 позитивні результати.

Яна Мандич розповіла, які є шляхи передачі ВІЛ-інфекції.

— Багато людей вважають, що заразитися хворобою можна під час купання в басейні або, наприклад, через поцілунки. Я хочу вас запевнити, що ВІЛ-інфекція — це хвороба, яка передається безпосередньо через кров, під час статевих відносин та через ВІЛ-інфіковану матір до здорової дитини шляхом грудного вигодовування.

Хворі на ВІЛ повинні отримувати належне лікування, впевнена Яна Мандич. Воно, за її словами, в першу чергу, залежить від того, чи своєчасно людина отримує антиретровірусну терапію. Чим раніше хворий подбає про себе, тим більше у нього шансів продовжити собі життя.

Для швидких тестів Мелітопольський район отримав набори від благодійників, яким не байдуже здоров’я наших мешканців. За словами Яни Мандич, ці препарати надав американський фонд Clinton через БО «Все можливо», яка знаходиться в місті Мелітополі. Районні лікарі звертаються до мешканців району з пропозицією захистити себе та зробити безкоштовний тест на ВІЛ-інфекцію.