image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вода для зрошування полів подорожчала

irrigationFarmField [1]Ціна на воду для водокористувачів на Держсистемі в поточному поливному сезоні збільшиться з 29,15 до 33,5 грн/м3, для водокористувачів на землях-«супутниках» — з 1,07 до 1,17 грн./м3. Ціна на воду з Каховського магістрального каналу в поточному році зросте на 12% — до 25,8 грн./м3. Це ще більш ускладнить і без того напружену економічну ситуацію в агросекторі Мелітопольського району.

Але ж, незважаючи на нові обтягуючі обставини, аграрії Мелітопольського району, що користуються послугами зрошувальних систем, вимушені укладати угоди з постачальниками води. Цей процес розпочався наприкінці березня відразу після наради з питання подачі на поля води зрошувальними системами міжрайонного управління та Каховським магістральним каналом для поливу сільськогосподарських культур у 2016 році. Обговорення питань проходило під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Журавльова.

Начальник Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства Микола Слєпкань розповів, що споживачам треба укласти три договори, без яких неможлива подача води.

— Як і в попередні роки, сьогодні водокористувачами укладаються три договори: з Запорізькою гідрогеолого-меліоративною експедицією (на меліоративне обстеження земель), з управлінням Головного Каховського магістрального каналу (на подачу води) та з Мелітопольським міжрайонним управлінням водного господарства. Згідно з першим договором, необхідно провести обстеження зрошуваних земель та отримати вис-новки про їх стан, — зазначив Микола Слєпкань.

Микола Слєпкань розповів, що в цьому році діють нові правила cплати за електроенергію.

— У 2016 році вступають в дію нові правила користування електроенергією. Якщо в минулі роки водокористувачі сплачували за використану електроенергію до 10 числа наступного місяця, то відтепер водокористувачі повинні сплачувати передплату, щоб отримати електроенергію на зрошення. Також зазнала зміни й ціна на використану воду.

Стосовно умов подачі води для зрошення управлінням Головного Каховського магістрального каналу у 2016 році доповів начальник цього управління Артур Мусієнко, який закликав всіх водокористувачів оформити договори на подачу води з каналом, визначити потребу у воді помісячно. За умови 100% передплати, яка складе 15% від кількості води у минулому році, канал має можливість подавати воду уже у квітні. Очільник управління подякував всім водокористувачам району за своєчасну сплату за договірними зобов’язаннями минулого року. Це дозволило управлінню Головного Каховського магістрального каналу своєчасно розрахуватися з «Обленерго» та відремонтувати необхідні потужності для роботи у поливному сезоні 2016 року.

— Ціна на воду з Каховського магістрального каналу в поточному році складе 25,8 коп., приріст порівняно з минулим роком 12%. В тому числі 19,8 коп. — це вартість електроенергії і 5,28 коп. — це вартість транспортування води, — розповів Артур Мусієнко.

Підприємствам-водокористувачам було рекомендовано в термін до 15 квітня завершити укладання договорів на водопостачання та надати їх до Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства.