image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мелітопольці ділились досвідом краєзнавчої роботи

DSC_0132 копия (Копировать)Нещодавно в м. Ружин Житомирської області відбулися урочисті заходи по вшануванню пам’яті Володимира Амвросійовича Менчиця (1837- 1916) – українського фольклориста, етнографа, філософа, просвітителя на які була запрошена представник Мелітопольщини,  вчителька Новомиколаївської школи Надія Хавер.

Діяльність Володимира Амвросійовича Менчиця високо оцінив Іван Франко.  Він працював і товаришував з багатьма представниками тогочасної української культурної еліти, мав книгарні та організував безплатні бібліотеки в цих містах, а також в Миколаєві та Херсоні. В 1860 році став наймолодшим учасником першої української громади в Петербурзі, яка стала могутнім осередком української культури в Російській імперії. Тут познайомився з Тарасом Шевченком.

Ініціатором відновлення пам’яті про відомого земляка став очільник місцевого осередку «Просвіти» Віктор Митюк (на фото п’ятий зліва).  Він два роки вів пошуки інформації про діяльність В.А.Менчиця, звернувся за допомогою до істориків Києва.  Його підтримали просвітяни та відділи освіти і культури Ружинської РДА.

Урочисті заходи розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Кобзареві. В конференц-залі Ружинської РДА проходила науково-практична конференція в якій взяли участь вчителі історії, філологи, бібліотекарі, керівники району та гості з Житомира і Києва. На пленарному засіданні мали слово: завідувач РМК відділу освіти Олександр Коляновський ( другий зліва), доктор історичних наук, професор, академік Володимир Сергійчук ( третій зліва), кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Ольга Кравчук (в центрі). На конференцію була запрошена керівник Новомиколаївського історико-краєзнавчого музею та керівник гуртка «Юні краєзнавці» БДЮТ  Надія Хавер. Вона поділилася досвідом краєзнавчої роботи з школярами та розповіла про діяльність ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини».

В с. Вчорайше, де народився В.А.Менчиць,  відбулося відкриття пам’ятника. Громада села, учні та вчителі загальноосвітньої школи, керівництво району, учасники конференції та гості  вшанували пам’ять талановитого земляка квітами, віршами та піснями. Своїм співом порадувала Заслужена артистка України Ірина Шинкарук. Матеріали науково-практичної конференції передано шкільним та сільським бібліотекам, а також в Національну бібліотеку України ім.В.І. Вернадського в Києві.