image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ретельно враховуючи нагальні потреби селян

IMG_6760 [1]Як активізувати надходження до сільських бюджетів? Відповідь на це питання шукали депутати Мордвинівської сільської ради під час спілкування з головою Мелітопольської районної ради Олександром Мордиком.

Районний очільник взяв участь в роботі сесії сільської ради, після чого поспілкувався з місцевими народними обранцями. Олександр Мордик констатував, що, на жаль, на території вкрай низькі надходження земельного податку у порівнянні з показниками по району. Так, в середньому за один гектар ріллі сільські ради отримують понад 180 гривень, а у Мордвинівці за таку ж площу до місцевої скарбнички надходить лише 59 гривень. Голова райради наголосив, що дефіцит сільського бюджету утворюється саме через такі низькі показники та запропонував сільському голові Олександру Хищенку разом із активом сільської громади порадитися з районним фінансистом щодо того, яким чином можливо виправити становище.

Під час зустрічі також були обговоренні особливості децентралізації та перспективи створення самодостатніх громад. Депутатів також цікавило, коли вирішиться проблема з ремонтом доріг. На це Олександр Мордик повідомив, що наразі обласним бюджетом передбачено виділення коштів на реконструкцію автошляхів загального користування місцевого значення. Але для того, щоб це питання зрушило з місця, необхідно передбачити виділення коштів і з сільських бюджетів.

Перебуваючи в Мордвинівці, районний очільник відвідав місцеву школу. Наразі в навчальному закладі триває ремонт опалювальної системи, який передбачає заміну радіаторів, вже встановлено новий котел. До нового навчального року ці роботи планується завершити.

Також під час своєї робочої поїздки районом голова райради відвідав амбулаторію загальної практики сімейної медицини у Костянтинівці. Працівників медичного закладу запитали у представника районної влади про чутки щодо оптимізації сільських медичних установ, скорочення спеціалістів та ліжкового фонду. На це голова райради зауважив, що в зараз не йде мова про  подібні дії щодо Костянтинівської амбулаторії. Тим паче, що цей населений пункт є одним із найбільших в Україні, і залишити його без лікарняної установи просто не реально.

Розповіли лікарі і про наболілі питання в діяльності медзакладу, серед яких — нестача пального, несправність каналізації, відсутність кабінету для головного лікаря. На це районний очільник зазначив, що всі проблеми можливо вирішити, тим паче, що суми для усунення цих недоліків є невеликими, тому, можливо, вже найближчим часом районні депутати розглянуть  перспективу виділення коштів з районного бюджету на ці потреби.