image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Встановили житлові модулі для військових

IMG_9657 [1]Для військових 23 окремого мотопіхотного батальйону 56 бригади Збройних Сил України, що дислокуються поблизу села Обільне, встановили модульне містечко. Воно складається із двох будиночків і розраховане на відпочинок 62  осіб.  Приміщення обладнані санвузлами та душовими кабінками.

Допомогли благодійники

З умовами проживання в цих помешканнях ознайомилися голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, командувач оперативного командування «Південь» генерал-майор Андрій Грищенко, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак та очільники Мелітопольського району і міста Мелітополь. Костянтин Бриль зазначив, що на зведення модульних будиночків було витрачено 600 тисяч гривень позабюджетних коштів. Він також пояснив, що фонд оборони при облдержадміністра-ції звертався по допомогу до представників соціально від-повідального бізнесу, після чого здійснювалася закупів- ля всього необхідного.

На благоустрій території військової частини було ви-трачено понад півтора мільйона гривень, які надали благодійники із Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського, Приморського, Веселівського, Якимівського, Михайлівського районів та міста Енергодар.

IMG_9616 [1]В тому числі на ці кошти було  відремонтовано 15 одиниць військової техніки, на території військового формування закладений молодий сад. На приведення до ладу техніки районні благодійники витратили понад 70 тисяч гривень, а із міського бюджету на ці цілі було виділено близько 100 тисяч гривень. Також, за словами Мелітопольсько-   го міського голови Сергія Мінька, місто взяло участь в озеленінні території.

 Військові жили у бараках

Костянтин Бриль зазначив, що наразі на території області знаходиться 11 військових частин, і всі вони потребують додаткових коштів на ремонт  приміщень. Та 23-му баталь-йону було надано необхідну допомогу в першу чергу, бо умови перебування солдатів не витримували критики.

— Я особисто побачив ту казарму, в якій живуть хлопці після проведення бойових операцій. І мені стало соромно, що в теперішній час у такому зашарпаному бараці на нарах (я їх по-іншому не можу назвати) живуть наші захисники Вітчизни,- наголосив посадовець.

У цій  військовій частині 23 окремий мотопіхотний батальйон дислокується з травня минулого року, і весь цей час солдати по можливості намагалися налагодити свій побут.

IMG_9688 [1]— Коли ми сюди зайшли, тут були розвалені бараки, які, у порівнянні із новими модулями — минуле сторіччя. Тут були просто зруйновані приміщення, склади, ліс — у прямому сенсі цього слова: бур’ян, молоді паростки, які силами військовослужбовців прибрали та привели до того стану, який ви наразі бачите, — по-ділився командир 23 окремого мотопіхотного батальйону Дмитро Герасименко.

Відпочинок — в першу чергу для фронтовиків

В свою ж чергу молодший сержант Володимир Свинаренко пригадав, що коли він після призову прибув до військової частини, то солдатам видали піддони й постіль-ну білизну, і вони спали просто на землі.

За словами командира батальйону Дмитра Герасименка, місця для розташування всього особового складу батальйону у модульних будиночках не вистачить. Та нара-зі цього достатньо для перебування військових, які повертаються

з фронту у відпустку чи на реабілітацію. За словами обласних керівників, в майбутньому планується більш масштабне відновлення військової частини та будівництво капітальних приміщень. Командувач оперативним командуванням «Південь» Андрій Грищенко наголосив, що й такі тимчасові будівлі для солдат більш затишні, ніж бараки, в яких вони жили до цього.

Недоліки були негайно усунені

IMG_9568 [1]Окремо від модулів із колишньої котельні для солдатів обладнали кімнату для прийняття водних процедур та прання. Її облаштування проводилось за рахунок коштів аграріїв Мелітопольського району, і на ці роботи було витрачено понад 100 тисяч гривень. Голова Мелітопольської ра-йдержадміністрації Олександр Мангул зазначив, що все це вдалося зробити завдяки злагодженій роботі влади, вій-ськовослужбовців та благодійників, не байдужих до долі країни. Він подякував всім  сільгоспвиробникам, які надали допомогу у ремонті вій-ськової частини.

На жаль, при відкритті модулів не обійшлося без недоліку. Після того, як пройшов дощ, виявилося, що дах одного будиночка пропускає вологу. Представники вій-ськового керівництва та обласної влади запевнили журналістів, що недоробка  буде оперативно виправлена. Костянтин Бриль наголосив, що роботи виконувались у вкрай скорочені терміни, бо якнайшвидше хотілося створити для військових комфортні умови. Вже наступного дня, за ін-формацією голови райдерж-адміністрації Олександра Мангула, причина протікання виявлена та усунена.

Під час свого візиту до військової частини Костянтин Бриль вручив грамоти облдержадміністрації всім, хто долучився до створення комфортних умов проживання для військових. Також очільник області вручив  командиру батальйону бойові прапори.