image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Водне господарство регіону — під дбайливим наглядом

IMG_7923Щонайменше 85 власників та орендарів землі користуються послугами Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства. Працівники аграрної галузі, як ніхто інший, знають, наскільки важливо для отримання добрих урожаїв зрошу-                вання ґрунту. І тому щорічно у першу неділю червня обов’язково вітають  працівників водного господарства, які в цей день відзначають своє професійне свято.  Дружний колектив Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства вже більше 20 років очолює Микола Слєпкань (на фото).

Зона дії — південь області

Начальник управління розповів, як зароджувалася зрошувальна система в Мелітопольському районі.

— Мелітопольське міжрайонне управління водного господарства експлуатує 44,4 км Приазовського магістрального каналу. Зона дії водного господарства поширюється на південь Запорізької області. Це посушлива степова зона України, тому кожен другий рік характеризується як посушливий, що призводить до втрат врожаїв і зводить нанівець працю сільгоспвиробників. Єдиний шлях інтенсивного ведення сільського господарства у посушливих районах — зрошуване землеробство. Розвиток зрошення у районі розпочався з будівництва і вводу в експлуатацію Приазов-ської зрошувальної системи. Водне господарство здійснює подачу води на 26181 га зрошуваних земель, що входять до складу Приазовської зрошувальної системи. З них у Ме-літопольському районі — 23254 га, в Якимівському — 2927 га, — пригадує Микола Слєпкань.

Постійна увага соціальній підтримці

Микола Слєпкань наголошує, що члени трудового колективу постійно відчувають соціальну підтримку та фінансове заохочення.

— Ми бюджетна неприбуткова організація, але все ж таки вдається заохочувати наших трударів. Наприклад, щорічно адміністрація виділяє управлінню 200 тисяч гривень на лікування та оздоровлення, а також від профкому — до 50 тисяч гривень. Крім того, враховуючи те, що в нас, як і у будь-якій іншій бюджетній організації, невелика заробітна плата — значну суму з власних коштів ми витрачаємо на до-плату працівникам, на підвищення їх матеріальної зацікавленості в результатах роботи.

Керманич управління розповідає, що багато з робітників працюють в управлінні з початку його існування і тепер передають свої знання молодим фахівцям.

— Всього в управлінні працює 180 осіб, 40 з них — інженерно-технічні працівники, інші — різноробочі. Найбільш масова спеціальність — це машиніст насосної станції. Тут працює 80 людей. Багато з них перебувають в управлінні ще з початку його існування. Наприклад, це головний інженер Олена Солдатська, головний бухгалтер Світлана Осадчук, провідний інженер з проектно-кошторисної роботи  Тетяна Шендрик, серце нашого управління — диспетчерська служба, де працюють диспетчери I категорії Олена Самек, Надія Єдлічек, тощо.

Прийшов і залишився на довгі роки

Микола Слєпкань розповідає, що професія меліоратора не була його мрією дитинства, але за нього все вирішила доля.

— Я народився в Мелітопольському районі, вступив до сільськогосподарського інституту, після цього працював в Якимівці за фахом. Потім так склалося, що я прийшов у Мелітопольське міжрайонне управління водного господарства. З 45 років трудового стажу впродовж  22-х працюю начальником  Мелітопольського управління. Це не була мрія дитинства, але я прийшов сюди і  надовго залишився, — ділиться спогадами Микола Слєпкань.

Вагомий внесок  в урожаї

Але й напередодні профе-сійного свята керівник вважає за потрібне розповісти про існуючі проблеми у сфері водопостачання.

— Недоступність кредитів, відсутність паритету цін, велика ціна на енергоносії та інше — це ті всі проблеми, які торкаються не тільки управління, а й всього сільськогосподар-ського  виробництва. Також однією з таких проблем є розкрадання зрошувальних систем, які побудовані за рахунок державних коштів і передані безкоштовно на баланс колгоспам та радгоспам, а зараз знаходяться на балансі господарств-правонаступників. Складається ця система з розподільчих трубопроводів, поливної техніки та систем горизонтального дренажу. І не завжди має власника.

Начальник управління запевняє, що кожного року зростає об’єм споживання води для зрошення, і цінова політика в цьому не є перешкодою.

— Ціна на воду для водокористувачів на Держсистемі в поточному поливному сезоні збільшиться з 29,15 до 33,5 коп./м3, для водокористувачів на землях-«супутниках» — з 1,07 до 1,17 коп./м3. Ціна на воду з Каховського магістрального каналу в поточному році зросте на 12% — до 25,8 коп./м3.

До дня працівників водного господарства Микола Слєпкань висловив вдячність трудовому колективу за наполегливість, працьовитість та професіоналізм.

— День працівників водного господарства — це свято і проектантів, і будівників, і екс-плуатаційників меліоративних систем. Зі святом вас, колеги, успіхів у професійній діяльності, хай кожен день приносить мир та спокій вашим родинам. А нашим партнерам, водокористувачам побажаємо родючих, щедрих полів, високої їх віддачі, успіхів у благородній справі підвищення врожайності сільськогосподарських культур, — привітав колег та партнерів Микола Слєпкань.

Тож працівники водного  господарства продовжують робити свій вагомий внесок в отримання високих урожаїв сільськогосподарських культур.

Головним здобутком колективу Микола Слєпкань вважає те, що за багато років вдалося зберегти в робочому стані меліоративні системи, які експлуатуються й зараз.

— Меліоративні фонди складаються з міжгосподарських систем, які знаходяться на балансі Мелітопольського управління водного господарства і складаються з Приазовського магістрального каналу, трубопроводів, державних насосних станцій і відповідної інфраструктури. Ось це майно ми зберегли, забезпечили його дієздатність. Саме це ми відносимо до наших головних досягнень. Це дає можливість водокористувачам безперешкодно отримувати воду.

 

Л. ВЕСНІНА, начальник відділу водних ресурсів Мелітопольського МУВГ