image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Майстри народного мистецтва Мелітопольського району презентували свою творчість

DSCN5907В приміщенні Центру культури і дозвілля ТДАТУ відбувся творчий звіт художніх колективів та майстрів народного мистецтва Мелітопольського району «З чистих джерел Таврійського краю». Захід пройшов у рамках обласного огляду, присвяченого 20-ій річниці  прийняття Конституції України та 25-ій річниці Незалежності України. 

На обласний огляд було представлено роботи в різних видах і техніках: народна вишивка хрестиком, бісером, художня різьба по дереву, художнє плетіння, витинання, художня вишивка, народна іграшка, квілінг, торцювання, папероскручування, лісова скульптура, ізонитка, декоративний розпис, бісероплетіння, паперова  пластика, аплікації й інші техніки.

В виставці взяло участь  любительське об’єднання  «Гармонія» Новенського сіль-ського клубу (керівник — Копил Н. В.) та дитячий гурток  «Дивосвіт» Мирненського сільського будинку культури (керівник — Турчина І. В.). Вони презентували свої кращі роботи.

Елементи нематеріальної культурної спадщини презентував  народний фольклорний ансамбль «Веснянка» Д-Іванівського СБК (керівник Т. Сергєєва), який  продемонстрував місцеву манеру співу -«степове розспівування», в якому переплітаються  епічні інтонації та плачі, успадко-вані від епічних жанрів. Та кож на огляд журі був представлений ще один елемент — весільний обряд «Чижба», який досі популярний в селі Новгородківка. Його показали народний самодіяльний  ансамбль чеської пісні «Чехо-градська  Гудба» та самодіяльний «зразковий» духовий оркестр «Козачата».

У другій частині заходу відбувся концерт художніх колективів закладів культури клубного типу Мелітопольського району, в якому взяли участь більше  500 учасників.

Звітна програма складалася  з семи блоків: прологу, патріотичного блоку — «Ми — українці»,  дитячого —  «На планеті діти в мирі хочуть жити», естрадного —  «Талантом і красою наповнимо цей світ», фольклорного — «Жива душа мого народу», інтернаціонального — «Моя країна — Україна» та фіналу — «В єдності — наша сила». Концерт  розпочався театралізованою картинкою «Ранок в Мелітопольському районі» за участю театрального та хореографічного колективів Терпіннівського СБК. Протягом святкової програми колективи і виконавці в піснях, танцях та віршах висловлювали  щиру любов до України, до свого народу і рідного краю.

Завершився творчий звіт  життєстверджуючим, повним надії на щасливе майбутнє патріотичним флеш-мобом «Єднаємо Україну» у виконанні призера Міжнародного фестивалю «Мегаполіс» — зразкового ансамблю танцю «Мрія» (Терпіннівський СБК).

Після завершення концерту відбулося підбиття підсумків, на якому всі члени комісії відзначили  високий рівень майстерності виконавців Мелітопольського району, жанрову різноманітність та широкий репертуар хореографії та музики.