image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У рятувальників біля моря — посилений режим

IMG_1240У Кирилівці на очах у численних відпочивальників рятувальники витягнули із води парубка, який “тонув”, після чого першу допомогу йому надали місцеві медичні працівники.

Все це було одним із роз’яснювальних етапів щодо безпеки поводження на воді. Під час нього присутні на пляжі отримали інформацію, як врятувати потопаючого. Фельдшер Азовської амбулаторії Олександра Усова розповіла, що перш за все слід не панікувати та витягти людину з води, потім необхідно перевернути її через коліно та надавити між лопатками, щоб вивести воду з легенів. Після цього перевірити пульс, у разі його відсутності, зробити штучне дихання.

Начальник сектора зв’язку зі ЗМІ Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області Юлія Баришева розповіла, що лише з початку 2016 року на воді загинуло п’ятеро людей, 28 потопаючих врятовано. А  за минулий рік купання стало смертельним для 41-ї людини, з них сім дітей.

Найбільше нещасних випадків на воді стається у водоймищах, де  немає дозволених місць для купання.

— За статистикою, 31% потонуло в Азовському морі, 69% — у внутрішніх водоймищах, ставках, багато хто купається у зрошувальних каналах, що категорично заборонено, — повідомила Юлія Баришева.

Вона пояснила, що під час купання у невстановлених місцях для життя людини є безліч загроз, бо дно цих водоймищ не обстежено рятувальниками. Спеціалісти служби з надзвичайних ситуацій щовесни проводять перевірку акваторії Азовського моря і знаходять там безліч небезпечних предметів, серед яких залишки залізо-бетонних конструкцій, квітників та інших конструкцій,  які потрапили у море під час зимових штормів.

Рятувальники також наголосили, що  відпочивати на узбережжях водоймищ слід, дотримуючись елементарних правил. Зокрема, не вживати алкоголь, не перегріватися та не переохолоджуватися. Так, приймати сонячні ванни  вранці можна до 11 години, а  у післяобідній час лише з 16 години.

Цього року спеціалісти Головного управління з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області провели навчання 108 рятувальників, які працюватимуть на базах відпочинку у Кирилівці. Але їх не вистачить для нагляду за всіма оздоровлюючими закладами. Кирилівський селищний  голова Іван Малєєв зазначив, що із керівниками баз ведеться  постійна робота щодо залучення більшої кількості рятувальників.

Під час перебування на узбережжі Азовського моря рятувальники провели роз’яснювальну роботу у дитячому таборі «Чайка» та у найбільшому аквапарку в Україні «Острів Скарбів» щодо безпеки поводження на воді.

IMG_1219IMG_1252