image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Казкові герої — із понівечених дерев

IMG_9413Розгледіти у коріннях та корі дерев людські образи, фантастичних тварин, казкових героїв — таким талантом володіє майстер лісової скульптури з Данило-Іванівки Григорій Рябицький (на фото). З непримітних корінців чи понівечених дерев він створює справжні витвори мистецтва.

Композиції вражають майстерністю

Такі здібності у майстра проявилися ще в дитинстві. У 12 років хлопчик побачив поробки у журналі «Мисливство та мисливське господарство» і відтоді зацікавився цією творчістю. Та через якийсь час Григорій Рябицький перестав займатися незвичним хобі і лише  пізніше зміг знову себе присвятити улюбленій справі

Наразі в нього вже пройшло кілька виставок у міській бібліотеці ім. Лермонтова. Та вперше виставити свої роботи на розсуд громадськості майстер наважився за порадою односельця Миколи Міщерякова, який працював завідуючим клубом та запропонував Григорію Рябицькому зробити виставку в День села. Після довгих роздумів майстер погодився, хоча зізнається, що спочатку було якось ніяково представляти свої  роботи широкому загалу.

Співробітники бібліотеки зазначають, що виставка лісових скульптур не лишає байдужими мелітопольців.

— Мелітопольці не можуть байдуже пройти повз наші вітражі, зупиняються, заходять до нас, питають, цікавляться ім’ям автора. Ми щасливі, що Григорій Васильович заходить до нас і пропонує свої роботи, — розповіла завідувач відділу міської бібліотеки ім. Лермонтова Наталя Добрянська.

Знайти корч та побачити чудо

До долі кожного дерева, з якого зроблена поробка, майстер ставиться по-особливому. І намагається в форму, що створює сама природа, вносити мінімальні зміни, або залишати знахідку без них. Своєю роботою Григорій Рябицький дає деревам друге життя. Так, із кори дикої груші, яку спиляли електрики, утворилася голова дикого кабана.

— Я поїхав по траву кролям, дивлюся — лежить, я відразу побачив голову кабана, я тільки око вставив і клик — і все, а так, як вона відламалася від стовбура, так я її і залишив, — розповідає автор лісних скульптур.

Є у майстра роботи, які присвячені конкретним людським вадам. Наприклад, жаба як символ людської жадібності. А є поробки, присвяченні  конкретним творам чи пісням.

— Орел у мене є — це лісова знахідка, я там взагалі нічого не робив, тільки кору зняв і все, і окремо вирізав гори. Коли її робив, мені Висоцький приснився, тому ця робота пам’яті Висоцького. Пам’ятаю, він співав: «Лучше гор могут быть только горы, на которых никто не бывал», — посміхаючись, продовжив розповідь майстер.

А із шматка дерева, яке майже все згнило, створено козака. Цьому витвору мистецтва вже 39 років, майстер вбудував туди лампочку, і виріб довгий час служив настільним світильником.

Робота живе своїм життям

Для Григорія Рябицького його витвори немов живі, він стверджує, що найбільше радості йому дарує той час, коли він створює скульптуру.

— Поки створюєш, то не полишає почуття задоволення, якась цікавість, а коли вона вже зроблена, то це якесь розчарування. Закінчив роботу — і все, а потім вона починає жити своїм життям. Як діти вилетіли із гнізда  батьківського дому і пішли у своє життя.

Для того, щоб створити скульптуру, майстру необхідно від декількох днів до декількох років.

— Деякі по два, три роки на поличці стоять у сарайчику. Потім заходиш, думаєш, Боже, як це я його не бачив, а буває таке, що й зовсім не розкривається знахідка.

Розвивати свої творчі здібності майстру допомагає дружина Галина Лаврентьївна, за що Григорій Рябицький їй щиро вдячний. Митець  радить всім розвивати свої творчі задатки, якщо є хист до якоїсь справи, не полишати цього заняття та здобувати професійні навички у навчальних закладах.