image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Виділили кошти на ремонт доріг та дім для воїна АТО

IMG_9266На черговій  сесії районної ради 23 червня була затверджена програма покращення стану автошляхів загального користування місцевого значення.

Які дороги відремонтують -вирішуватиме спеціальна комісія

На ці цілі планується виділити мільйон гривень з районного бюджету. На реконструкцію яких доріг розподілять ці кошти, буде вирішено після аналізу стану автошляхів. Депутат райради Олександр Перцевий  звернувся до присутніх з проханням в першу чергу звернути увагу на дорожнє покриття між віддаленими селами Новгородківської сільської ради.

— 11 років не витрачено ні однієї гривні на те, щоб сполучити Малий Утлюг, Новоякимівку та Високе. Молоковози, пожежники і всі інші, автобуси всі їдуть польовими дорогами. Взимку сполучення з Малим Утюгом та Новоякимівкою взагалі відсутнє, — наголосив він. Оцінку стану доріг буде робити спеціальна комісія, до її складу увійдуть і депутати районної ради.

Майже 200 тисяч на купівлю будинку пораненому учаснику АТО

Одним із важливих питань на засіданні сесії стало затвердження програми «Про придбання житла для надання  учасникам бойових дій-інвалідам війни першої групи, які отримали поранення в зоні антитерористичної операції». На цей час в Мелітопольському районі проживає один воїн цієї категорії. Це Олексій Грищенко з Костянтинівки, який служив у  72 окремій механізованій бригаді. Він отримав тяжке поранення хребта у серпні 2015 року під Старогнатівкою. Наразі Олексію призначено першу групу інвалідності.

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул розповів, що молодий чоловік перед тим, як вирушити в зону АТО, розпочав вдома ремонт, але через стан здоров’я не зміг його закінчити. За придбання житла для воїна АТО депутати проголосували одноголосно. Таким чином, із районного бюджету буде виділено 199 тисяч гривень. Голова райдержадміністрації наголосив, що ведуться переговори щодо залучення додаткових коштів із обласного бюджету для придбання будинку учаснику АТО.

Прибутки перевищили видатки

Затвердили депутати й звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2016 року. Начальник фінансового управління райдержадміністрації  Наталя Супрун зазначила, що прибутки загального фонду скарбнички перевищили видатки на понад 4 мільйони 800 тисяч. Також головний фінансист району розповіла про розподіл вільних залишків. Зокрема, вони будуть направлені на освіту та медицину. Так, майже півтора мільйона  виділено на харчування учнів 1- 4 класів, 55 тисяч гривень — на ремонт покрівлі Новомиколаївської та Фруктов-ської шкіл. Районній дитячо-юнацькій спортивній школі виділили 15 тисяч гривень. На центральну районну лікарню розподілили  понад 824 тис. грн. Також кошти отримав відділ культури, КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги», перераховані субвенції сільським радам.

Депутатська комісія перевірила діяльність сільгосппідприємства

На сесії голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик повідомив, що до райради звернувся депутат Микола Кишко, який вважає  неправо-мірними дії поліції стосовно його підприємства та просить членів постійної депутатської комісії з питань законності перевірити діяльність свого господарства.

А саме: договори оренди земельних ділянок, укладені між ПП «Могучий» та райдержадміністрацією, законність передачі приміщення колишнього дитячого садка с. Ясне у власність ПП «Могучий», забезпечення водопостачанням сіл Промінівської сільської ради та нібито перекриття річки Юшанли через діяльність підприємства.

Голова постійної комісії з питань законності Валерій Анєнко доповів, що за результатами перевірки порушень виявлено не було та порекомендував районному депутату продовжувати відстоювати свої права і звернутися до Національного антикорупційного бюро України.

Сам же Микола Кишко вважає, що представники Мелітопольського відділу Національної поліції чинять на нього тиск. Він зазначив, що після того як виступив на одній із сесій райради із критикою на адресу начальника Мелітопольського відділу Національної поліції Юрія Буланова, в с. Промінь був проведений особистий прийом головним правоохоронцем Мелітополя, на якому нібито цілеспрямовано вишукувались свідчення проти Миколи Кишка. Також депутат закликав присутніх вимагати від Юрія Буланова звітування про роботу поліції.

У селян купують молоко за безцінь

У селян Мелітопольського району підприємці закуповують молоко по ціні 2 гривні 50 копійок за літр. Це під час свого виступу на сесії зазначив депутат районної ради Олександр Кудикін.

Також за ініціативою депутатської групи Мелітопольської районної ради «Аграрії Мелітопольщини» він зачитав текст звернення до Прем’єр-міністра України (повний зміст листа додається), в якому районні депутати просять внести до законодавства зміни, що регулюватимуть ситуацію на ринку молока та сприятимуть розвитку тваринництва. Всі народні обранці підтримали такі вимоги. На необхідності вирішення цієї проблеми наголосив голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул.

Всього  під час сесії було розглянуто 26 питань, більшу частину яких ухвалили пакетом.