image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Щеплення зроблять всім малюкам

privivka-ot-grippa-detyam-1Завдяки спільним зусиллям медиків та районного керівництва, вдалося закупити достатньо вакцини БЦЖ, яка потрібна для профілактики туберкульозу. Про це розповіла заступник головного лікаря районного комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Яна Мандич.

— Всі діти Мелітопольського району, яким не було введено вакцину БЦЖ у пологовому відділенні, включені в графік щеплень, — зазначила вона.

Щеплення зроблено більше 60%  дітей, яким ще не виповнилося року, а малеча віком більше року прищеплена на 50%.  Яна Мандич розповіла, що, на жаль, є випадки, коли батьки відмовляються від процедури. Але в умовах епідемії туберкульозу така поведінка не припустима.

— Для мене така позиція не зрозуміла. Чому дітей прищеплюють від цієї хвороби відразу після народження?

Тому що проблема туберкульозу стоїть дуже гостро не тільки в Україні, а й у всьому світі, — підкреслила лікар.

Вона пояснила, що дітям, яким немає двох місяців, щеплення роблять без будь-якої підготовки. Малечі, старшій за цей вік, роблять спочатку пробу манту.

Яна Мандич наголосила, що ускладнень після вакцинації малечі БЦЖ на території району зафіксовано не було. Також вона пояснила, що місце щеплення не потребує ніякої обробки антисептиками.

Яна Мандич зазначила, що наразі в Україні збільшується кількість випадків захворювання дітей на туберкульоз. Тому наразі щеплення від цієї хвороби — це вкрай необхідна процедура для малюків, яка  надалі збереже їх здоров’я, а, можливо, і життя.