image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Учасники АТО почали отримувати землю

земля ATOПонад 370 учасників АТО отримали дозволи  від Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області  на розробку проектної документації на земельні ділянки для садівництва та ведення особистого селянського господарства на території Мелітопольського району.

Такий результат — хоча й невеличкий, але успіх у вирішенні земельної проблеми. Це зазначив представник громадської організації «Міжрайонна спілка учасників АТО» Володимир Мінко. Всього за отриманням землі, яка надається воїнам згідно з чинним законодавством, звернулося понад 540 громадян.

Щоб досягти таких результатів, учасникам АТО довелося  близько півтора роки  оббивати пороги кабінетів чиновників.

— Коли ми почали спілкуватися півтора роки тому  з керівництвом Держгеокадастру, з’ясувалося, що вони не знають, де є вільні землі. Яка земля використовується, а яка ні… Надійшла відповідь, що землі немає і не чекайте, — розповів Володимир Мінко.

Після численних листів на адресу обласного керівництва та депутатів різних рівнів, активістам вдалося зрушити питання з мертвої точки, але ненадовго.

Та все ж учасники АТО домоглися від спеціалістів Держгеокадастру виконання чинного законодавства. Наразі військовослужбовці можуть отримати консультації спеціалістів та вибрати земельні ділянки. Окрім проблем у спілкуванні зі спеціалістами Держгеокадастру, воїни АТО наткнулися на нерозуміння з боку сільських голів району, які відмовлялися підписувати узгодження документації. Та з часом  представникам місцевої влади та воїнам АТО вдалося порозумітися. За словами Володимира Мінка, більшість сільських голів пішли назустріч воїнам АТО і самі пропонували вільні земельні ділянки.

І хоча наразі  більшу частину проблеми із виділення земельних ділянок на території району  вирішено, Володимир Мінко зазначає, що розслаблятися зарано, бо на черзі новий потік демобілізованих, яким представники «Міжрайонної спілки учасників АТО» мають надати допомогу в оформленні належних пільг.