image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Підтримка сімей вимушених переселенців у Мелітополі

2188732782fb443cf5be41e1706c712bДля задоволення потреб внутрішньопереміщених осіб з Донбасу та Криму у Мелітополі віднедавна створений та функціонує «Центр Підтримки Сім’ї». Робота Центру співфінансується в рамках проекту Благодійного Фонду Caritas Polska «Допомога в суспільній інтеграції внутрішньопереміщених осіб в Україні» та програми «Польської співпраці на річ розвитку» Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща. Появі «Центру Підтримки Сім’ї» передувала ініціативамісцевої благодійної організації «Карітас Мелітополь» (директор — отець Петро Креніцьки), що виграла відповідний грант і дістала змогу збільшити і урізноманітнити свою допомогу вимушеним переселенцям. Таким чином, Мелітополь долучився до проекту разом із Дніпром, Запоріжжям, Харковом та Кривим Рогом. Дітям та їх батькам у Центрі надається всебічна рекреаційна та психологічна підтримка командою кваліфікованих аніматорів та психолога.

«Центр Підтримки Сім’ї» створено у якості першої відповіді на потреби дітей в кризових ситуаціях і стартовий майданчик для роботи з вразливими верствами населення. Центр передусім працює з огляду на охорону прав дітей, їх добре психо-соціальне самопочуття та потреби неформальної освіти. Метою Центру є допомогти виробити своєрідний імунітет на стресові ситуації та, водночас — добре самопочуття дітей та молоді завдяки формуванню спільноти, творенню безпечного і стимулюючого оточення, товариського клімату.

Спеціалісти і волонтери Центру працюють із дітьми з 9 до 16 години, щоденно (окрім вихідних днів).

Спираючись на міжнародний досвід програм охорони дітей, в контексті викликів українських родин впроваджено в дію таке: відпочинкові ігри та заняття для дітей, такі, як: спорт, мистецькі і культурологічні заняття, щоб повернути дітям відчуття пе-редбачуваності життя; неформальна освіта для дітей та молоді, у тому числі, факультативні заняття та допомога в приготуванні домашнього завдання (в період навчання у школі); спільното-творчі та інтеграційні ігри з метою зменшення ізоляції переселенців; розвиток навичок перемовин у молоді, вміння позитивно вирішувати конфлікти з людьми з різних середовищ та поглядів; діяльності, які будують загартованість/імунітет, що спрямовані на дітей та молодь, зранену досвідом травми/насилля; групові сесії для дорослих, базуючись на родинних цінностях, у тому числі, покращенні батьківських навичок i стосунків у подружжя.  Головною ціллю психологічної допомоги є полегшення процесу повернення до нормального життя, підтримка зранених/травмованих людей та профілактика патологічних наслідків травматичних ситуацій. Зменшення рівня тривоги, страхів, подолання стресу серед переселенців, особливо старших осіб та дітей і зміцнення навичок в сфері опанування власним емоційним станом за допомогою реалізації систематичної психологічної підтримки. Підтримка з боку Центру — це комплексне поєднання послуг опіки та підтримки, які мають вплив як на окрему особу, так і на суспільне середовище, в якому проживають потребуючі особи.

 

При Центрі працює також Телефон Довіри, за яким здійснюється телефонне психологічне консультування (понеділок — п’ятниця, 13.00-15.00., тел. 0677603251). Усіх, хто має дітей у віці 5-14 років та бажає скористатися послугами Центру (безкоштовно), просимо телефонувати: 0676360394, 0979433690