image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Якщо сонячні промені викликають алергію

10110_1_smallМи всі з нетерпінням чекаємо весни і літа. І яким би чудовим не був цей час, для багатьох людей ця пора року стає справжнім випробуванням, адже саме навесні та влітку найбільшого поширення набуває алергія на пилок рослин. Заступник головного лікаря районного центру первинної медико-санітарної допомоги Яна Мандич розповіла, що алергічні реакції на пилок бувають вкрай підступними, і багато людей іноді плутають їх зі звичайною застудою.

Алергічна реакція навесні та влітку частіше за все виникає на пилок рослин. Та найстрашніша алергія — на цвітіння бур’янів. Але мешканці населених пунктів Мелітопольського району іноді вважають, що вони позбавляться від алергії тільки завдяки переїзду до міста. Але це хибна думка. Бо більше бур’янів росте за межами населених пунктів. Але все одно на території Мелітополя та Мелітопольського району спеціалісти організовують трудові десанти з вирубки амброзії, — розповіла Яна Мандич.

Яна Мандич розповіла як боротися із алергією на пилок рослин.

— Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Треба звернутися до сімейного лікаря, який потім, за необхідністю, направить вас до вузького спеціаліста.

З посиленням сонячної активності особливо актуальною влітку є алергія на сонячні промені, так званий фотодерматит.

— Фотодерматит — це хвороба, що виникає від інтенсивного впливів на шкіру відбитих або прямих ультрафіолетових променів та проявляється висипом на шкірі у вигляді червоних плям і різким свербежем. Але при цьому страждають лише відкриті ділянки тіла.

Яна Мандич зупинилася на основних способах захисту від захворювання фотодерматитом та на тому, як слід приймати сонячні ванни.

— Захистити себе від захворювання можна, одягаючи закрите натуральне вбрання, також на сонці рекомендується перебувати до 10 години ранку та після 16 години. Також треба користуватися кремовими засобами з великим фактором захисту.

Медики звертають увагу на те, що сонячні промені вкрай небезпечні і їх вплив на людину може бути непередбачуваним.

— Якщо людина декілька разів отримувала сонячні опіки, то це, в індивідуальних випадках, може призвести до розвитку ракових захворювань.

Лікарі вкотре закликають мешканців Мелітопольського району з турботою ставитися до власного здоров’я та неодмінно звертатися до медичних установ при перших проявах алергічних захворювань.