image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Скоротять незатребувані ліжка

40279_w_300В Мелітопольській центральній районній лікарні планують скоротити ліжко-місця. Як пояснив головний лікар медичного закладу Сергій Селевич, така оптимізація проходить по всіх медичних закладах країни. 

Також він розповів, чому саме виникла така необхідність. Один із показників, який впливає на наявність ліжко-місць — це кількість населення в районі. На жаль, його кількість з моменту будівництва ЦРЛ у 1972 році значно зменшилася.
Згідно з нормативами, які розробили у міністерстві охорони здоров’я України, та відповідними розрахунками обласного департаменту охорони здоров’я, на наявність ліжок у стаціонарах впливає й їх функціонування у різних структурних підрозділах лікарні. Тобто у деяких відділеннях кількість ліжко-місць перевищує кількість хворих, які перебувають на лікуванні. Сергій Селевич зазначив, що наразі в одній палаті може знаходитись по п’ять та шість ліжок, тож їх скорочення там, де вони не використовуються, дозволить створити більш комфортні умови для пацієнтів, розвантажити палати, і замість п’яти-шести пацієнтів, в одній кімнаті знаходитиметься по чотири-п’ять громадян. Головний лікар наголошує, що, окрім стаціонару, в центральній районній лікарні є два терапевтичних відділення у Костянтинівці та Терпінні. Там планується скоротити 5 ліжок, тому що у більшості випадків вони пустують. Таким чином у терапевтичному відділені ЦРЛ у Костянтинівці залишиться 15 ліжок, стільки ж як і в терапевтичному відділені №2 у Терпінні. Близько 95% державної субвенції, яку отримує ЦРЛ, вистачає лише на виплату зарплатні медикам та оплату енергоносіїв, на інші цілі кошти виділяються з районного бюджету. Тож скорочення ліжко-місць дозволить зекономити кошти та направити їх на укріплення матеріальної бази лікарні.
— Ми наразі живемо в такий час, коли не зовсім доречно витрачати ресурси на утримання ліжок, які не використовуються. Краще ці кошти направити на укріплення матеріально-технічної бази, на закупівлю безкоштовних медикаментів, — підкреслив Сергій Селевич.
Остаточне рішення у цьому питанні мають прийняти районні депутати на сесійному засіданні. Наразі планується оптимізувати близько 35 ліжко-місць із наявних в лікарні 235.