image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

До школи учні повинні прийти здоровими

shkm1Протягом року лікарі Мелітопольського району здійснюють медичні огляди дітей шкільного віку. Але більша частка перевірок стану здоров’я малечі припадає саме на літній період часу, перед початком нового навчального року. За літній період лікарі загальної практики сімейної медицини Мелітопольського району оглянули майже 500 школярів, а це лише 30 % від їхзагальної кількості.

Обов’язковий огляд вузьких спеціалістів необхідний для дітей лише декількох вікових категорій. Так, діти, які щойно йдуть до школи, проходять медогляд вузьких спеціалістів, таких як, хірург, дитячий травматолог, окуліст. Всі інші — за медичними показниками. Крім цього, середній медперсонал має перевірити  зріст, гостроту зору тощо, — зазначила заступник головного лікаря КЗ «Центр ПМСД» Яна Мандич.

У віці від 7 до 10 років здорова дитина огляд вузьких спеціалістів може не проходити, а в 14 років вже можна вперше робити флюорографію.

— Дітям від 7 до 10 років рекомендовано проходити медогляд раз на рік. У 15 років, окрім стоматолога, хірурга, травматолога, дівчаткам треба пройти гінеколога. Та всім перший раз в житті зробити флюорографію.

Обов’язковим для школярів усіх вікових категорій є визначення, в якій групі він займатиметься на уроках фізкультури: основній, спеціальній чи підготовчій.

За словами лікарів, найчастіше на медичних оглядах у дітей виявляють серцево-судинні захворювання та порушення опорно-рухового апарату, і взагалі, з кожним роком відсоток школярів, що хворіють на простуду, зростає.

Також медики зіткнулися із численними відмовами батьків від обов’язкового щеплення своєї малечі від різних небезпечних хвороб.

— Медпрацівники не можуть дати довідку про стан здоров’я  батькам, які навмисно відмовляються від щеплення своїх дітей. В зв’язку із цим ми видаємо іншу довідку, відправляємо дитину на огляд до педіатра, той пише, що малеча здорова. Потім робиться висновок в амбулаторній карті дитини і вона відправляється на лікарсько-консультативну комісію. Відповідно до рішення комісії видається довідка, в якій написано, що дитина здорова. Але згідно з законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та інших, справа спрямовується до територіальних органів освіти для подальшого вирішення питання про форму навчання, — зазначила вона.

Медогляд дітлахів триватиме протягом року, тому лікарі просять батьків не зволікати та приводити малечу на перевірку стану здоров’я.