image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Поголів’ю свиней загрожує смертельна інфекція

qwsУ сусідніх з Запорізькою областю регіонах вирує небезпечне захворювання тварин — африканська чума свиней. З початку епізоотії в Україні оголошено 110 неблагополучних пунктів з АЧС в 17 областях.

 

Протягом  2016 року ситуація значно загострилася, а останні випадки виявлені в Полтавській, Вінницькій, Миколаївській, Сумській та Харківській областях.  При виявленні цієї недуги все поголів’я знищується, а на територіях вводяться карантинні обмеження.

Саме тому спеціалісти ветеринарної медицини державної служби Мелітопольського району наразі приділяють підвищену увагу дотриманню в господарствах та на приватних подвір’ях всіх заходів щодо недопущення занесення інфекції.

— Впродовж останніх років державною ветеринарною службою району проводяться заходи щодо обстеження як юридичних підприємств, так і подвір’їв громадян приватного сектора з контролю за ситуацією щодо захворювання свинопоголів’я  та інших тварин. У вересні розроблено графік обстеження господарств району з питань підготовки до зимівлі та дотримання заходів з недопущення заносу африканської чуми  свиней. Це заходи, насамперед, охоронного значення — огорожа ферм, дизбар’єри на в’їзді, забезпеченість господарств достатньою кількістю дезинфікуючих засобів, заборона в’їзду стороннього транспорту. Також  особливу увагу слід приділяти роботі персоналу, який має працювати у   спецодязі, — розповіла   в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Мелітопольському районі Ірина Грибіненко.

З громадянами приватного сектора району постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо правил утримання, годівлі свинопоголів’я та надання інформації у разі загибелі тварин.

Як стверджують спеціалісти, тільки суворе дотримання цих правил забезпечить збереження поголів’я свиней, якого налічується до 12 тисяч. Крім цього, ветеринари оглядають лісосмуги, де подекуди люди несанкціоновано викидають трупи загиблих тварин. У разі знаходження мертвої худоби, спеціалісти беруть матеріал на аналіз, така процедура дозволяє виявити наявність інфекції та провести карантинні заходи у короткі строки. Ірина Грибіненко також просить підприємців та селян не замовчувати факти падежу тварин.

На щастя, поки що жодного випадку африканської чуми в районі не зафіксовано —  із 60 проб, досліджених в Запорізькій державній регіональній лабораторії ветеринарної медицини, на інфекцію «африканська чума» результат негативний.

Людей також застерігають від купівлі м’яса та м’ясних продуктів з регіонів, в яких виявлено африканську чуму.

Ветеринари закликають тваринників відповідально ставитися до утримання свинопоголів’я та не нехтувати правилами безпеки.