image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Багатогранна історія хуторянського краю»

dsc_2188

9 вересня в читальному залі бібліотеки ім. Лермонтова відбулася презентація книги  члена ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» Геннадія Петровича Арестенка «Кильчинські хутори». 

В першій частині книги знаходимо історію населених пунктів Зінов’євської, Переможненської та Червоноармійської сільських рад, які з плином часу зникли з карти Якимівського району, і тих, що існують. Мова йде також про людей, які відіграли важливу роль у розвитку цього краю.

Друга частина розкриваєособливості Адміністративно-територіального поділу Якимівського району в різні історичні періоди, чисельність населення за даними переписів 1959 і 2001 років та ін.

Автор книги народився в селі Тащенак на Мелітопольщині, та вже зі шкільного віку мешкає в Якимівському районі, який став для нього єдиним на все подальше життя. Геннадій Петрович має педагогічну та інженерну освіту, його трудова біографія і громадська діяльність насичена й багатогранна: шкільний учитель з багаторічним стажем, керівні посади в сільському господарстві, виборні — в органах місцевого самоврядування, депутат сільських та районної рад і багато іншого.

Як людина активної життєвої позиції, вже не одне десятиліття вивчає історію рідного краю, написав цілий ряд книг і збірників, навчально-методичних посібників, розповіді про людей. Щоб зрозуміти, наскільки плідною була професійна робота Г.П.Арестенка та якого ґатунку його доробки в краєзнавстві, досить сказати, що Геннадій Петрович має багато нагород і відзнак районного, обласного та вищого рівнів, він Почесний громадянин села Червоноармійське (нині Таврійське), Почесний ветеран України.

На презентацію книги «Кильчинські хутори» були запрошені краєзнавці, працівники бібліотек, представники відділів культури міста і району, педагогічного університету і ТДАТУ, засоби масової інформації та всі, хто не байдужий до означеної теми. Учасники зустрічі щиро привітали автора з виходом нової книги, побажали й надалі успішних пошуків та цінних знахідок. Щоб результати роботи, як зазначено в преамбулі до книги, були цікавими «сільським мешканцям колишнього таврійського краю, історикам, краєзнавцям, працівникам державних установ та місцевого самоврядування, вчителям і учням-старшокласникам, а також всім, хто цікавиться історією і історичною географією рідного краю».