image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В лікарнях скоротили незатребувані ліжка

40279_w_300У Мелітопольській центральній районній лікарні скорочено 35 ліжко-місць. 22 вересня таке рішення прийняла чергова сесія районної ради.

Таким чином, у поточному місяці зупиниться робота 20 гінекологічних ліжок об’єднаного хірургічного відділення, у жовтні скоротять  5 місць в пологовому відділенні, в кінці поточного року призупинять свою роботу 5 ліжко-місць в інфекційному відділенні. І стільки ж — у терапевтичному в Костянтинівці. Це рішення далося народним обранцям нелегко, на його обговорення вони витратили близько години.

Чи покращаться умови в стаціонарах?

Головний лікар Мелітопольської ЦРЛ Сергій Селевич наголосив, що ці місця в лікарні пустували впродовж не одного року. Так, за 2014 рік у пологовому відділенні виконали план ліжко-днів на 63,5%. І ці ліжка були зайняті лише 232  з 365 днів. У 2015 році при скороченні 5 ліжок розпорядженням головного лікаря пологове відділення було заповнено лише на 79%. Також Сергій Селевич зазначив, що в медзакладі гінекологічних ліжок було більше, ніж терапевтичних. Але за  фактом медобслуговування навпаки: хворих, які лікують гінекологічні недуги, в стаціонарі набагато менше.

Керівник ЦРЛ звернув увагу на те, що впорядкування чисельності ліжок дозволить зменшити кількість хворих в палаті з шести пацієнтів до трьох-чотирьох  та зробити перебування пацієнтів в медустанові більш комфортним. Він пояснив, що зайві ліжка, наприклад, у хірургічному відділені значно ускладнюють роботу медперсоналу.

— На практиці це має такий вигляд: після операції хворого з оперблоку везуть на каталці до палати, каталка не може зайти до палати, бо там стоять 6 ліжок. Молодші медичні сестри, тобто санітарочки, витягують ліжко в кори-дор, завозять каталку, опускають пацієнта на ліжко. Потім витягують каталку, заносять ліжко. І так кожного разу, — пояснив Сергій Селевич.

Він повідомив, що після оптимізації замість палати в терапевтичному відділенні в Костянтинівці буде обладнано сестринську. За рахунок скорочення пологових ліжок буде розширене відділення терапевтичної патології, де з’явиться можливість облаштувати додаткову санітарну кімнату для пацієнтів.

Медичні працівники внаслідок скорочення ліжко-місць без роботи не залишаться, це також гарантував очільник лікарні.

Думки розділилися, але рішення прийняли

Та ці доводи задовольнили не всіх. Не затвердили проект рішення члени постійної комісії районної ради з гуманітарних питань та соціальної політики і праці, охорони здоров’я, захисту материнства та дитинства. Проти висловився голова районної ради Олександр Мордик.

— Вчора на президії, сьогодні на сесії я не почув від доповідача, на жаль, для чого нам необхідно прийняти це рішення на цій сесії. Ніхто сьогодні не проти, що підвищувати якість медичного обслуговування — це завдання наше спільне, це необхідно робити.  Але я не вважаю, що прийняття рішення на цій сесії вплине на покращення якості надання послуг, — підкреслив він.

Не на користь оптимізації висловилися і депутати районної ради Василь Масалабов та Микола Кишко.

Натомість голова райдержадміністрації, депутат райради Олександр Мангул зазначив, що підтримує скорочення ліжкового фонду, який не використовується. І підкреслив, що кошти, витрачені на утримання незатребуваних місць в палатах, можна направити на удосконалення лікувальної установи.

— Ми маємо вкладати кошти і наші ресурси в ті напрямки медобслуговування, на моє глибоке переконання, які затребувані мешканцями району. Якщо ліжка не використовуються, то ми маємо цей ресурс, який спрямовується  на використання цих ліжок, перенаправити на ті напрями обслуговування, які найбільш затребувані.

А голова постійної районної комісії з гуманітарних питань Олександр Баша запропонував внести у проект рішення зміни і оптимізувати не 20 ліжок гінекологічного профілю, а 10, не скорочувати 5 ліжок в інфекційному відділенні.

Серед самих медиків району думки щодо цього питання розділилися. Хтось вважає, що з оптимізацією слід почекати. І, так би мовити, не рубати з плеча. Так, деякі головні лікарі сільських амбулаторій вважають, що ліжка необхідно перепрофілювати. Та стверджують, що люди не лягають у лікарню через брак коштів. Після дебатів питання винесли на голосування. Більшість депутатів підтримала проект рішення, який представив головний лікар.

Слід зазначити, що  обласним департаментом охорони здоров’я взагалі пропонувалося скоротити 70 ліжко-місць в ЦРЛ. За фактом — скорочено 35 із наявних 235. Як ці зміни вплинуть на надання медпослуг  мешканцям району, покаже час.