image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Проблеми селян вирішують субсидії

img_0020-kopirovatПеред початком нового опалювального сезону більшість селян з побоюванням чекають на комунальні квитанції, бо сплата за воду, світло та газ вже не по кишені звичайному українцю. Людям доводиться платити вдвічі більші суми, бо з приходом зими витрати на енергоносії зростають. І комунальні послуги стають для сем`ї непосильним тягарем. Тому вихід з цієї ситуації більшість людей бачить саме в житлових субсидіях. В Мелітопольському районі мешкає 17 тисяч сімей, більшість з яких хоче отримати допомогу від держави. Але багатьом досі не зрозуміло, як насправді працює механізм надання житлової субсидії.

Для того, щоб прояснити ситуацію, кореспонденти  газети «НД» взяли інтерв’ю у голови Мелітопольської  райдержадміністрації Олександра Мангула.

— Олександре Анатолійовичу, скільки людей в районі, за розрахунками РДА, будуть потребувати субсидії?

— Для початку я хочу розповісти, чому питанню житлових субсидій саме сьогодні треба відвести чи не найперше місце. Ми проходимо через нелегкі реформи, в тому числі ті, які стосуються енергозабезпечення. І, як показує досвід, наприклад, Польщі та Прибалтики, цей період в житті суспільства минає дуже болісно. Тому занепокоєння кожного селянина перед початком опалювального сезону можна зрозуміти. Дійсно, багатьом сім’ям за таких тарифів, мабуть, довелося б сплачувати непосильні суми. Однак Уряд це передбачив і багато в чому спростив процес оформлення субсидій, які повинні стати головним джерелом підтримки незахищених верств населення. В Мелітопольському районі в опалювальний період 2016-2017 років з урахуванням збільшення цін та тарифів на ЖКП кількість звернень на отримання субсидії зросла — близько 12 тис. з 17 тис. сімей виявили бажання отримати допомогу від держави. Протягом 2016 року органом соцзахисту у зв’язку із внесенням змін в законодавство, змін тарифів та цін на житлово-комунальні послуги, проведено 15 перерахунків всього масиву раніше призначених субсидій.

— Які зміни відбулися в оформленні субсидій?

Субсидія, як і раніше, розраховується  виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. Проте, на сьогодні, в окремих випадках на підставі рішення комісії, субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму житла або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію. Також у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

Нещодавно було збільшено компенсацію за тверде паливо та скраплений газ. Зараз вона складає 2000 грн. за 1т. вугілля та 200 грн. за 1 балон газу. Перерахунок всім заявникам, яким вже було призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ, буде зроблений в жовтні в зв’язку з доопрацюванням програмного забезпечення.

— Як ви вважаєте, незважаючи на існуючі складнощі, чи можуть люди розраховувати на підтримку  держави та райдержадміністрації?

— Мешканці Мелітопольського району можуть бути впевнені, що районна влада тримає питання оформлення субсидій на цілковитому контролі, та у разі виникнення проблем селяни можуть звернутися до управління соцзахисту. Держава ж нагадує людям про те, що ті, хто не може заплатити за комунальні послуги, обов’язково, не вагаючись, повинні звернутися по субсидію. Також прем’єр-міністр Володимир Гройсман не раз повідомляв, що ті, хто має гроші, заплатять повну ціну, а тим, хто має невеликі доходи, різницю у 85% заплатить держава.

Також нещодавно наш регіон відвідав  віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, який   перевіряв і стан готовності до опалювального сезону. Він зазначив, що для держави дуже важливе питання готовності до зими, особливо в період, коли зросли ціни на енергоносії. Також особливо наголошено на підвищенні ролі субсидій у вирішенні соціальних питань. Тож, немає жодних сумнівів, що держава подбає про кожного громадянина. Вважаю, що нарахування субсидій громадянам є надважливим питанням. Це питання і у мене, як представника Президента України Петра Порошенка в Мелітопольському районі, на особистому контролі.

Соціальний захист населення району не обмежується лише державними субсидіями. Районна влада взяла і на себе певне навантаження, щоб полегшити життя мешканцям району. Так в Державному бюджеті України на 2016 рік не були передбачені кошти на фінансування пільг з послуг зв’язку, проїзд пільгових категорій громадян залізничним та автомобільним транспортом загального користування.

Для вирішення цієї проблеми з місцевого бюджету в поточному році виділено 918 тис. грн., тобто усі пільги незахищеним верствам населення збережено.

Вирішення проблем соціального захисту особливо найуразливіших його верств, завжди було і залишається пріоритетним завданням районної влади.