image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Від грипу захистить профілактика

12:57 13.10.2016

00002234У прохолодну осінню погоду та під час зимового періоду зростає ризик захворіти на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. Як вберегтися від цих недуг, розповіла заступник головного лікаря районного центру первинної медико-санітарної допомоги Яна Мандич. Одним із основних засобів профілактики вона назвала вакцинацію.

Купити вакцину можна у аптеках, але робити щеплення необхідно виключно у медичних закладах. Яна Мандич також розповіла, яких умов слід дотримуватись перед процедурою.

— Вона буде найбільш ефективна до початку епідемії, імунітет після щеплення з’являється впродовж 14 діб. Перед вакцинацією не можна пити противірусні препарати, людина повинна бути здоровою, — наголосила лікар.

Та попри наявність щеплення від грипу, у період епідемії  захворювання слід дотримуватись простих правил, які убезпечать від недуги.

— Необхідно обов’язково мити руки кожні 2-3 години, промивати ніс і ротову порожнину соляним розчином, який можна приготувати вдома (у літрі води розчинити 1чайну ложку солі), провітрювати приміщення, — розповіла Яна Мандич.

Також слід приділяти увагу повноцінному харчуванню, в раціонні обов’язково мають бути фрукти та овочі з високим вмістом вітамінів.

Лікар зазначила, що найбільше ризикують отримати грип чи ГРВІ люди старші 60 років та діти від 6 місяців до 2 років, з хронічними захворюваннями, цукровим діабетом, онкологією, гіпертонічною хворобою, медичні працівники та всі громадяни, які часто перебувають серед великої кількості людей.

Медики також наголошують, що при перших проявах ГРВІ чи грипу краще викликати лікаря додому, а не йти у лікарню, щоб не розповсюджувати інфекцію.