image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Юстиція в процесі змін

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayiniВ першому півріччі цього року була проведена децентралізація та демонополізація державної реєстрації бізнесу та нерухомості, було запроваджено принцип “екстериторіальності” та розширено коло суб’єктів реєстрації. Ми позбавили громадян необхідності йти в один обов’язковий орган, годинами стояти в чергах. Вже зараз, через Кабінет електронних сервісів Міністерства юстиції, можливо отримати деякі адміністративні послуги в мережі інтернет, в будь-який час, не виходячи з дому.

Реформування органів юстиції доволі складний, тривалий та дуже актуальний процес для України, поступово приводиться у відповідність вітчизняне законодавство до законодавства Європейського Союзу. Цей процес забезпечує мінімізації кількості документів та процедурних дій, що в свою чергу, дає можливість крок за кроком створювати найкращі умови надання адміністративних послуг громадянам, привабливість України для іноземних інвестицій.

Запроваджуючи реформи в органах юстиції, зламано стару не ефективну систему та будується нова ефективна європейська правова система державного управління.

На превеликий жаль, в процесі реформування органів юстиції, склалась ситуація коли немає повної захищеності прав власності як об’єктів нерухомості, так і корпоративних прав. Незаконне заволодіння правами на власність юридичних та фізичних осіб стало одним із негативних факторів впливу на інвестиційний клімат в Україні, на впевненість громадян України в майбутньому.

Саме з метою захисту корпоративних прав, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, прав власності на нерухоме майно громадян прийнято Верховною Радою України 06.10.2016 проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» № 5067 від 05.09.2016.

Передбачається, що справжність підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи або голови та секретаря загальних зборів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін про юридичну особу, повинна бути нотаріально засвідчена.

Також, нотаріальному засвідченню підлягатиме справжність підпису на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства.

Серед нововведень, передбачається повідомлення всіх власників юридичної особи про отримання державним реєстратором заяви про внесення змін до реєстрів. Таким чином, власнику надається можливість зупинити реєстраційні дії.

Крім того, вносяться зміни до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення адміністративної та кримінальної відповідальності суб’єктів реєстраційних дій, що послужить стримуючим фактором учасників незаконної змови та дозволить притягнути до відповідальності як державних реєстраторів так і заявників.

Прийнятий законопроект сприятиме запровадженню європейських стандартів захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів.

Україна продовжує впровадження реформ та знаходиться на шляху інтеграції до європейського економічного, соціального та державно – правового простору, що позитивно відображається у розширенні прав, свобод та можливостей громадян.

 

Статтю підготовлено відділом розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області