image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Проект Закону

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayini-460x321Проект Закону «Про внесення змін до Цивільного Кодексу України щодо припинення зобов’язання зі спливом строків позовної давності»

Проект Закону «Про внесення змін до Цивільного Кодексу України щодо припинення зобов’язання зі спливом строків позовної давності», внесений народними депутатами України: Вілкулом О.Ю., Шпеновим Д.Ю., Колєсніковим Д.В., Павловим К.Ю., Гальченком А.В. 16 листопада 2016 року.

Законопроектом передбачається наступне:

І.Частину першу статті 265 запропоновано викласти в такій редакції:

«1. Залишення позову без розгляду не перериває і не зупиняє перебігу позовної давності.»;

ІІ. Частину першу статті 266 запропоновано викласти в такій редакції:

«1. Зі спливом позовної давності до основної вимоги вважається, що позовна давність спливла і до додаткової вимоги (стягнення неустойки, стягнення на заставлене чи іпотечне майно, застосування застереження, тощо), внаслідок чого зобов’язання за основною і додатковою вимогами є припиненими.»;

ІІІ. Частини три і чотири статті 267 запропоновано викласти в такій редакції:

«3. Позовна давність застосовується судом за заявою будь-якого учасника у спорі на будь-якій стадії розгляду справи в будь-якій судовій інстанції.

  1. Сплив позовної давності є підставою для відмови у позові до вимоги по якій сплив строк позовної давності на будь-якій стадії розгляду справи в будь-якій інстанції, або є підставою для задоволення позовної вимоги однієї із сторін правочину про припинення зобов’язання у зв’язку із спливом позовної давності.

Рішення суду, яким застосовано наслідки спливу строків позовної давності також є підставою для припинення зобов’язання.»;

  1. IV. Запропоновано доповнити статтею 598-1 такого змісту:

«Стаття 598-1. Припинення зобов’язання зі спливом строків позовної давності:

  1. Зобов’язання припиняється зі спливом строків позовної давності.
  2. Сплив позовної давності є підставою для задоволення позовної вимоги однієї із сторін правочину про припинення зобов’язання, або є підставою для відмови у позові до вимоги по якій сплив строк позовної давності на будь-якій стадії розгляду справи в будь-якій інстанції.
  3. Підставою для припинення зобов’язання також є рішення суду, яким застосовано наслідки спливу строків позовної давності.».

 

Головний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області       І.О.Девятко