image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Публічний звіт облдержадміністрації про підсумки 2017 року

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль прозвітував перед громадою Запорізької області про проведені заходи, виконані завдання та їх результати

, використання коштів державного та обласного бюджетів та з інших питань діяльності облдержадміністрації у 2017 році.

— Пріоритетними напрямами розвитку Запорізької області у 2017 році були: впровадження реформи децентралізації, реформування медицини та освітньої галузі, розвиток промислового потенціалу області, широке залучення інвестицій в економіку Запорізького краю, — зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Згідно з рейтинговою оцінкою, проведеною Мінрегіоном, Запорізька область за більшістю показників увійшла до першої десятки регіонів, а за напрямами «Економічна ефективність» та «Інвестиційний розвиток і зовнішньоекономічна співпраця» посідає третє місце серед регіонів України.

— У порівнянні з 2016 роком надходження до бюджетів збільшилися на 23,6% або на 1,8 млрд. грн. Завдяки плідній співпраці з народними депутатами, галузевими міністерствами та Кабінетом Міністрів України протягом 2017 року додатково було отримано міжбюджетних трансфертів на суму 2,1 млрд. грн., — повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Запорізька область входить до числа провідних індустріальних регіонів України. З 2017 року спостерігається зростання індексу промисловості (10 місце серед регіонів України). За обсягом реалізованої промислової продукції регіон стабільно посідає третє місце.

Протягом останніх чотирьох років поспіль досягнуто рекордних показників збору врожаю зернових. В 2017 році перевищено трьохмільйонний рубіж – це рекордний урожай за роки незалежності.

— Особлива увага — підвищенню ефективності використання агропотенціалу регіону. Зокрема, облдержадміністрацією проводиться єдиний в Україні захід «Врожай». Завдяки проведеній роботі додаткові надходження до місцевих бюджетів за рахунок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності склали 6,6 млн. грн., — підкреслив Костянтин Бриль.

Завдяки потужному промисловому та аграрному комплексам спостерігається зростання обсягів залучення та освоєння інвестиційних ресурсів. За 9 місяців 2017 року підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 10,1 млрд. грн. капітальних інвестицій — це сьоме місце серед регіонів України.

За оцінкою Мінрегіону України щодо соціально-економічного розвитку регіонів, за 9 місяців 2017 року Запорізька область за напрямом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» посіла третє місце в державі. Крім цього, за оцінкою рейтингового агентства «Євро-Рейтинг» щодо інвестиційної ефективності областей України Запорізька область вкотре покращила свої показники і вийшла на третє місце серед регіонів України. Наразі рейтинг області оцінюється на рівні ineB (високий). У 2017 році в ході реалізації понад 400 найважливіших інвестиційних проектів освоєно 349,9 млн. грн.

— Ми дійсно робимо все, аби інвестори звернули увагу на Запорізький край. Так, в жовтні 2017 у «Козак-Палаці» відбувся ІI міжнародний форум з питань кооперації територіальних громад і бізнесу «InCoForum». Участь в ньому взяли понад 800 учасників із 50 країн світу. Результати такої співпраці відчувають люди на місцях. Дуже важливими стали програми соціального партнерства компаній ДТЕК, «Юрокейп» та «Нібулон», — зазначив глава області.

Зокрема, товариством «Нібулон» в рамках будівництва перевантажувального терміналу для зернових та олійних культур у с. Біленьке Запорізького району, добудовано комплекс очисних споруд потужністю 2000 м3/добу; обладнано сучасний комп’ютерний клас у школі с. Біленьке; забезпечено робочими місцями близько 120 осіб. Бюджет громади отримав до 400 тисяч гривень додаткових коштів.

Взявши курс на відновлення будівельної активності, Запорізька область посідає 11 місце за обсягом виконаних будівельних робіт та забезпечила 2,4% загальноукраїнського рівня. Так, у 2017 році підприємствами області виконано будівельних робіт на суму майже 2,4 млрд. грн., індекс будівельної продукції склав 123% — це восьмий результат серед регіонів України.

У 2017 році завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації та народних депутатів України отримано фінансову підтримку з боку держави в обсязі 54 млн. грн. та спрямовано на добудову 11 газопроводів у шести районах області. Будівництво ще дев’яти планується завершити у 2018 році.

У своєму звіті Костянтин Бриль зупинився на такому важливому питанні, як оновлення автошляхів регіону.

 — В 2018 за рахунок коштів обласного бюджету виконано заходи з утримання автодоріг місцевого значення на суму 19,9 млн. грн. За рахунок коштів від перевиконання надходжень митних платежів в сумі 81,6 млн. грн. були виконані роботи з поточного середнього ремонту доріг державного значення, — повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Активно використовувались кошти Державного екологічного фонду (20,1 млн. грн.) та обласного екологічного фонду (196,8 млн. грн.). Костянтин Бриль нагадав, що в 2017 облдержадміністрацією здійснено централізоване придбання 25 одиниць техніки для 15 районів та двох міст обласного значення. Крім цього, за рахунок коштів обласного бюджету (37 млн. грн.) окремі території самостійно придбали 28 одиниць техніки. Загалом було придбано 53 одиниці спеціалізованої техніки для збору, транспортування та складування відходів.

— Не можу не відзначити втілення в життя реформи децентралізації влади. Нині в Запорізькій області створено 42 громади. Із 20 існуючих районів області сім повністю покриті ОТГ. Торік 24 територіальні громади, що об’єдналися в 2015-2016 роках, отримали субвенцію з обласного бюджету в сумі 12 млн. грн. Також 16 громадам області виділено 70,9 млн. грн. з держбюджету, — зазначив Костянтин Бриль.

Стосовно медицини, як і в усій державі триває процес реформування галузі охорони здоров’я. У Запорізькій області затверджено перелік та склад п’яти госпітальних округів: Запорізький, Бердянський, Мелітопольський, Пологівський та Василівський, до яких входять і ОТГ. З березня 2017 року розпочав функціонування єдиний диспетчерський центр служби екстреної медичної допомоги з використанням сучасних GPS технологій. Владою регіону було придбано 30 одиниць медичного та п’ять одиниць технологічного обладнання. Також у 2017 завершено будівництво та введено в експлуатацію поліклініку на 250 відвідувань у смт. Кушугум.

На навчальні заклади області видатки облбюджету склали 27,15 млн. грн., що майже втричі більше, ніж у попередні роки. У сфері загальної середньої освіти створено 13 опорних закладів із 18 філіями. Для модернізації освітнього процесу придбано 12 комплектів інтерактивних програмно-апаратних комплексів для шести опорних навчальних закладів Запорізької області на загальну суму 952 800 грн.

— Для 10 закладів, які відвідують учні, що пересуваються на візках, придбано 10 гусеничних мобільних сходових підйомників на 850 тис. грн. Також у 2017 році було придбано 17 шкільних автобусів, 12 з яких закупили об’єднані територіальні громади. За кошти з різних джерел облаштовано 53 сучасні медіатеки, — повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Не менша увага захисникам України. Загалом у 2017 році військовим структурам та правоохоронним органам була надана допомога на загальну суму 56 515 654 грн.

Чималу увагу влада регіону приділяє здоровому майбутньому молоді. Загалом різними видами спорту в області охоплено понад 56 тисяч осіб. На сферу фізичної культури та спорту з обласного бюджету виділено 72 млн. 627 тис. грн. Для юних аматорів на умовах співфінансування створено вісім міні-футбольних полів у рамках реалізації державної бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям».

— Це лише найяскравіші досягнення 2017 року. Кожен з нас докладає зусиль, аби Запорізька область розвивалася та процвітала. Впевнений, 2018 рік буде багатим на нові звершення, — наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За матеріалами сайту ЗОДА