image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В школах Запорізької області працюють 56 медіатек (ВІДЕО)

12 квітня сучасні мультимедійні площадки відкрили в школах села Новоолександрівка та в гімназії «Мрія» селища Малокатеринівка Запорізького району.

Медіатеки – це один з напрямків запровадження інклюзивної освіти та рівних можливостей для навчання без бар’єрів.  На їх облаштування з обласного бюджету було направлено близько 5 млн. грн.

На відкритті  медіатек у навчальних закладах зустрічали поважних гостей – голову Запорізької обласної ради Григорія Самардака, керівництво району та депутата обласної ради Яна Корольова.

Читати книжки в електронній бібліотеці, або сидячі у зручному кріслі-мішку, займатися творчістю в світлій, просторій залі – все це про медіатеки. За словами педагогів, замість звичної, суворої атмосфери бібліотеки, учні отримали сучасний майданчик для навчання та натхнення.

— Це абсолютно нове середовище, в якому є комп’ютери, мережа інтернет, місце для відпочинку й творчості дітей, і це хороша допомога педагогам в організації навчального процесу, — поділилася директор гімназії «Мрія» Надія Грибова.

Одна з умов в облаштуванні медіатеки – зручні умови для проведення індивідуальних занять, адже в школах, де вони створюються, відкриті класи з інклюзивною формою навчання. Приміром, в Новоолександрівській школі створено 3 таких класи, де навчаються 4 учні з особливими потребами.

— Ми впроваджуємо такий принцип – всі діти мають доступ до освіти високої якості. І наші «особливі» учні із задоволенням не тільки навчаються в школі, а й беруть участь у позашкільних заходах. І ви в цьому переконалися, коли бачили, як вони виготовляли оберег на майстер-класі, — поділилася директор Новоолександрівської  школи Вікторія Калниш.

Нагадаємо, що Запорізька область стала пілотною в запровадженні інклюзивної освіти в Україні, завдяки ініціативі дружини Президента Марини Порошенко. Створення рівних можливостей в навчанні підтримує Запорізька обласна рада, збільшуючи фінансування інклюзії з обласного бюджету.

— Ми хочемо, щоб маленькі жителі Запорізької області, ще з дитячого садочка та школи відчували, що освіта — це відкритість, доступність й рівні можливості для всіх без винятку», — наголосив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.

Для учнів та педагогів відкриття медіатек стало справжнім святом, тож, запросивши на цю подію поважних гостей, вони влаштували для них невеличкі розважальні програми, залучивши до майстер класу зі створення оберегів з побажаннями. Розділити приємну мить завітали навіть колеги із сусідніх селищ. Так,  учнів та вчителів  Малокатеринівської   школи  «Мрія»  привітала директор  Кушугумської гімназії «Інтелект», передавши до фонду медіатеки подарунки. Всього ж в нашій області за рік створено 56 медіатек.

— У 2016 році інклюзія майже не фінансувалася з обласного бюджету. В 2017-му на медіатеки спрямували близько 4 млн. грн. Всього ж на запровадження умов для навчання в школах з інклюзивною формою навчання з обласного бюджету витратили близько 7 млн. грн. Для мене, як голови обласної ради, приємно бачити, що бюджетні кошти, кошти громади, використовуються в інтересах підростаючого покоління, — підбив риску Григорій Самардак.

У 2018-му році основний акцент за напрямком інклюзивної освіти полягатиме у створенні інклюзивно-ресурсних центрів.